Zimowy odpoczynek w górach

Polskie pasma górskie słyną z tego, że są jednymi z najpiękniejszych w Europie. Oprócz krystalicznie czystego powietrza możemy cieszyć się tam bogactwem fauny i flory, której nie spotkamy w żadnym innym miejscu w Polsce. Dodatkowo w terenach położonych w pobliżu gór nasze dzieci mogą cieszyć się masą atrakcji.

Górskie ferie zimowe

ferie w górachBardzo często słowo „ferie” kojarzone jest z zimą i nartami lub snowboardem. Z kolei gdzie jeździć na nartach skoro nie w górach? Spora rzesza naszych rodaków już w jesieni przegląda oferty różnych pensjonatów, hoteli i gospodarstw agroturystycznych by pojechać tam z dziećmi podczas ferii. Warto iść tym tropem i jeśli planujecie wysłać swoje pociechy w góry w czasie ferii to dobrym pomysłem jest wcześniejsza rezerwacja miejsc noclegowych żeby uniknąć rozczarowania gdy się nagle okaże, że najlepsze miejsca są już zarezerwowane. Ferie w górach to bardzo dobra opcja nie tylko dla dzieci ale również osób pracujących, którzy chcą spędzić zaległy urlop w Tatrach lub innym masywie górskim. Oferty hoteli są tak bardzo obfite, że każdy znajdzie tam coś dla siebie i nie będzie się nudził nawet podczas mroźnych zimowych wieczorów gdzie pogoda nie pozwoli na zabawę na zewnątrz. W ostatnim czasie bardzo dużą popularność zyskują kąpiele w wodach termalnych oraz szeroko pojęte spa. Niewykluczone są również wspinaczki górskie mimo tego, że w zimie mogą być one nieco utrudnione. Jednak dla amatorów wspinaczek to nie powinien być problem.

Ogólnie rzecz biorąc spędzanie ferii zimowych w górach to bardzo ciekawe rozwiązanie dla naszych pociech i warto się nad nim poważnie zastanowić. Z pewnością zimą w górach nasze dzieci znajdą więcej atrakcji niż nad morzem czy w innym miejscu w Polsce. No i oczywiście tylko tam mogą delektować się pyszną góralską kuchnią oraz regionalnymi przekąskami.