Taśma gumowa – przyjaciel przemysłowca

 

Przemysł rolniczy i budowlany ma ze sobą wiele wspólnego, jednym z podobieństw jest wykorzystywanie pojazdów i maszyn poruszających się na prawie wszystkich możliwych układach bieżnych – od zwykłych kół z oponami na gąsienicach kończąc. Niektóre z nich poruszają się również dzięki gumowym taśmom przenośnikowym i transportowym. Tego typu taśmy mają zresztą wiele zastosowań.

Tanio i wygodnie z taśmą gumową

taśma gumowaPraca budowlańca czy też rolnika nie należy do najłatwiejszych, wymaga wręcz wiele poświęcenia i determinacji, na szczęście nieustannie rozwijające się gałęzie przemysłu oferują wiele udogodnień, dzięki którym można ułatwić sobie pracę. To, co niewątpliwie usprawniło szeroko pojęty przemysł to niemalże nieograniczone możliwości w zakresie przetwarzania gumy. Dzięki temu surowcowi można wytwarzać praktycznie wszystko. Aby jednak zwiększyć efektywność prac rolniczych i budowlanych (choć nie tylko) stworzona została taśma gumowa. Pozwala ona wprawić w ruch wiele mniejszych maszyn poruszających się po polach uprawnych, placach budowy czy innych nierównych, sypkich powierzchniach, po których trzeba poruszać się sprawnie i stabilnie. Taśmy z gumy mogą również przenosić niewielkie obiekty, ponieważ ich produkcja pozwala na dodanie zabierek, progów, profili V czy klinów prowadzących. Producenci taśm często podają sektory przemysłu, w których ich produkt sprawdzi się najlepiej i rzut oka pozwala zauważyć, że w większości przypadków są to miejsca, w których fundamentalną rolę odgrywa przenoszenie materiałów (poza placami budowy i gospodarstwami rolnymi są to więc: tartaki, żwirownie, cementownie, kompostownie i kopalnie).

Gumowe taśmy mają wiele zastosowań i wiele zalet. Są tanie, łatwo dostępne i można je bezproblemowo wymienić. Każdy zakład przemysłowy korzystający z niewielkich maszyn przenośnikowych (wolnostojących i jeżdżących) na pewno zna ich bogatą użyteczność. Wiele czasu upłynie, zanim jakiś materiał zdetronizuje gumę.