Wysokorozdzielczościowe monitory wyświetleniowe

Wiele firm narzekało na brak miejsca do instalacji monitorów wyświetleniowych, czy to w salach konferencyjnych czy też w ogólnodostępnych częsciach obiektów. Monitory te były bowiem bez wyjątku duże i masywne, zajmując o wiele więcej miejsca niż można było na nie przeznaczyć. Nie należały również do szczególnie atrakcyjnych wizualnie, zwłaszcza jeśli należały do modeli starego typu.

Monitory składowe do ścian wizyjnych

monitory bezszwoweCoraz częściej zdarzało się iż duże monitory były zastępowane znacznie nowszymi i lepszymi monitorami bezszwowymi. Nowoczesne monitory bezszwowe, służące do tworzenia ekranów i ścian wizyjnych, były bowiem bardzo kompaktowe, a jednocześnie o wiele bardziej zaawansowane niż stare modele o dużej przekątnej. W odróżnieniu od przestarzałych wersji, były one niemal całkowicie płaskie, a ich konstrukcja umożliwiała stworzenie ekranu bez żadnych widocznych przerw pomiędzy składowymi monitorami. Ekran lub ściana mogły posiadać dowolną ilość monitorów, zależną wyłącznie od końcowej wielkości ekranu. Kompaktowe rozmiary i bardzo wygodny system montażu na aluminiowym rusztowaniu znacznie ułatwiały instalację monitorów w miejscach o bardzo niewielkiej przestrzeni. Jakość obrazu, natomiast, zdecydowanie przewyższała każdy duży monitor wyświetleniowy, głównie z racji wysokiej rozdzielczości monitorów wchodzących w skład ekranu.

Mimo wysokiej jakości i bardzo dużych możliwości regulacji obrazu, monitory te nie należały do szczególnie energożernych, będąc zdecydowanie bardziej oszczędnymi urządzeniami niż starego typu monitory analogowe. Nie generowały więc dodatkowych kosztów, a w obiektach dużych, które wymagały dużej ich ilości, pozwalały na obniżenie kosztów energii elektrycznej niemal o połowę, już po miesiącu od ich instalacji.