Tapety zmywalne i inne ciekawe rozwiązania do domu

Aranżacja oraz wystrój domy jest bardzo ważnym aspektem. To on wpływaj na poprawienie wyglądu wnętrza, a tym samym milej spędza się czas w domu. Poza tym także na wystrój wnętrza wpływają elementy bezpieczeństwa oraz produkty praktyczne.

Rodzaje wycieraczek wejściowych

wycieraczka wejściowaJednym z produktów, który może być zarówno dekoracyjny, jak i praktyczny są wycieraczki wejściowe. Wybór wycieraczki do domu, zależy od tego gdzie mieszkamy. Wycieraczki wejściowe będą się różniła między sobą zależnie czy będą znajdowały się przed wejściem do domu, czy do mieszkania w bloku. Głównym podziałem wycieraczek wejściowych jest to z jakiego materiału są wykonane, mogą być:

  • tekstylne
  • aluminiowe
  • metalowe
  • gumowe

Wycieraczki wejściowe także mogą być w rożnych kształtach oraz rozmiarach, jednak najlepiej wybrać takie, których długość będzie równa szerokości drzwi. Zaletą tekstylnych wycieraczek jest ich aspekty dekoracyjny. Można wybrać wiele przeróżnych wycieraczek z różnymi wzorami, zależnie od tego co nam się będzie podobało. Poza tym obecnie także można spotkać wycieraczki wejście z napisami powitalnymi, jak i z nadrukowanym zdjęciem, obrazem lub dowolnym rysunkiem. Posiadając małe dziecko, dobrym rozwiązaniem jest montaż bramki samozamykającej. Najczęściej montuje się ją przy schodach, tal aby dziecko same na nie, nie mogło wejść. Także takie bramki samozamykające montuje się wszędzie tam, gdzie nie chcemy aby nasze dziecko samo wchodziło. Takie bramki wykonuje się z tworzywa sztucznego lub z drewna. Jednak te drewniane muszą zostać poddane obróbce, tak aby żadna drzazga nie wystawała i aby dziecko się o nią nie skaleczyło. Poza tym takie bramki posiadają zamknięcie, do którego dziecko nie ma dostępu, a poza tym jego technologia nie pozwala na to, aby dziecko otworzyło ej samo.

Czy warto wybrać tapety zmywalne?

tapeta zmywalnaNa rynku można znaleźć wiele rodzajów tapety, dlatego decydując się na tapetowanie domu można wybrać tapety:

  • papierowe
  • winylowe
  • zmywalne
  • z włókna szklanego

Tapety papierowe oferują największy wybór wzorów oraz kolorów. Także takie tapety mogą posiadać różne struktury, a czasem także fosforyzują. W miejscach gdzie tapeta będzie się brudziła to warto wybrać tapetę zmywalną. Odporna na wodę jest tapeta winylowa, dlatego bez problemu można ja położyć w kuchni lub w łazience. Tapety z włókna szklanego są odporne zadrapania, uszkodzenia oraz szorowanie. Wszystkie tapety ścienne przede wszystkim różnią się między sobą ceną. Zależnie od wybranego materiału, jest ona większa lub mniejsza. Jeszce do niedawna było niemożliwe montowanie tapet w łazience, jednak obecnie na rynku można znaleźć tapety zmywalne. Takie tapety są odporne na zabrudzenia, jak i na wilgoć oraz zmywanie. Poza tym takie tapety zmywalne są także bardzo dobrym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego. Zabrudzenia, które w takich pomieszaniach bardzo często powstają na ścianie bez problemu się usunie przy pomocy wody, a tapeta nie zostanie uszkodzona.

Kominki narożne – jeszcze więcej ognia

kominek narożnyTakże w wielu domach montuje się różne kominki w tym kominki narożne. Kominki takie nie tylko dostarczają piękny widok palącego się ognia w pomieszczeniu tam gdzie jest kominek, ale także w drugim, na przykład w wejściu do salonu z kominkiem, gdzie znajduje się bok kominka. W przypadku tego kominka ogień można oglądać nie tylko z przodu, ale także przeszklenie znajduje się z boku. Kominki te nie różnią się swoją budową od tradycyjnych kominków. To znaczy: posiadają obudowę, wkład, instalację domową a także kratki kominkowe. Także kominki narożne mogą być z płaszczem wodnym lub tez powietrzne i dzięki temu dostarcza ciepło do innych pomieszczeń domu.

 


Dodatkowe źródła wiedzy związanej z tematem:


Podsumowanie

W domach może znaleźć się wiele elementów dekoracyjnych lub po prostu praktycznych. Wiele z nich zależy od tego kto mieszka w danym domu, czy są w nim dzieci i w jakim wieku, poza tym także na aranżację wnętrza mają wpływ upodobania osób tam mieszkających.