Stylowe wykończenie kawalerki w Warszawie

Kawalerki, jeśli chodzi o Polskę zawsze cieszyły się dużą popularnością zwłaszcza wśród młodych ludzi czy też młodych małżeństw. Popularność tego rodzaju mieszkań wynika głównie z racji tego, że obecnie jest to praktycznie najtańsze dostępne rozwiązanie. Jednak niższe koszty przekładają się na to, że miejsca w mieszkaniu też jest mniej, a co za tym idzie ciekawy i funkcjonalne urządzenie wnętrza kawalerki jest nie lada wyzwaniem. Czy rzeczywiście jest to jednak takie trudne, czy po prostu na kawalerkę trzeba mieć dobry pomysł i zastosować kilka sprawdzonych rozwiązań? O to kilka pomysłów na to jak można stylowo i praktycznie wykończyć kawalerkę.

Remonty czyli o co trzeba zadbać w kawalerce

Przygotowania do prac wykończeniowychWłaściwie każdą przeprowadzkę trzeba zacząć od remontu bez względu na to czy mamy do czynienia z mieszkaniem używanym czy też nowym zwykle i tak od razu decydujemy się na wprowadzenie zmian w danym mieszkaniu. Zakres takich prac bywa różny, czasami ogranicza się on do odświeżenia ścian czy też zmiany ich koloru, w innym wypadku konieczny okazuje się gruntowny remont, co zwykle wiąże się z koniecznością zatrudnienia fachowców, choć polska mentalność zakłada, że wszystko robimy sami, jeśli chcemy by mieszkanie zostało profesjonalnie wyremontowane, a co za tym idzie by jakoś wykonania była solidna i by całe mieszkanie dobrze się prezentowała fachowe usługi remontowe będą raczej lepszym rozwiązaniem. Raz, że fachowcy szybciej zakończa remont niż my sami, dwa, że na pewno zrobią to zdecydowanie lepiej od nas, zwłaszcza jeśli akurat o remontach i prowadzeniu tego typu prac nie mamy zbytnio pojęcia.

 

Jak zaoszczędzić miejsce w kawalerce – grzejniki kanałowe

Montaż grzejników kanałowychKawalerki cechują się bardzo małym metrażem, a co za tym idzie tutaj każdy centymetr jest cenny, dlatego tam gdzie to jest możliwe staramy się zwykle trochę miejsca zaoszczędzić, nie wiele jednak osób myśli o tym, że owe centymetry można zaoszczędzić na ogrzewaniu, które i tak zwykle jest szpecące. O zdarza się, że ktoś decyduje się na wymianę oryginalnych grzejników na takie grzejniki jak:

  • dekoracyjne
  • elektryczne

Zwłaszcza jeśli chodzi o grzejniki dekoracyjne to znacząco one wpływają na wygląd pomieszczenia i co za tym idzie poprawiają one wygląd całej kawalerki, to nie koniecznie musi by ć to najlepsze rozwiązanie. Mniej rozpowszechnionym rozwiązaniem są grzejników kanałowych, a szkoda, bo jest to rozwiązanie wprost stworzone dla mieszkań o małym metrażu. Głównie z racji tego, że ten rodzaj ogrzewania montowany jest w podłodze, dzięki czemu nie zabiera miejsca, dodatkowo sam wygląd takich grzejników jest dość minimalistyczny, co doskonale pasuje do nowoczesnej kawalerki.

Mądre zagospodarowanie przestrzeni – meble na wymiar

Meble na wymiarJak już było wspomniane, jeśli chodzi o urządzanie kawalerki jak i sami mieszkanie w takiej kawalerce największe problem stanowi jej rozmiar, dlatego tak ważne jest przy jej urządzaniu by dobrze wykorzystać każdą przestrzeń. Wybór mebli do mieszkania o małym metrażu i to modnych mebli, które w tej przestrzeni będą się ciekawie prezentować nie jest łatwe, dlatego zamiast szukać gotowych mebli lepiej zdecydować się na zamówienie mebli robionych na wymiar. Taka robiona pod wymiary zabudowa wnętrz pozwala na maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni, a także co równie ważne na stworzenie niebagatelnej aranżacji, bo w przypadku mebli robionych na zamówienie jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Wystarczy mieć ciekawy pomysł by modnie i funkcjonalnie urządzić swoją kawalerkę. W przypadku, gdy brakuje nam pomysłu lub nie do końca wiemy na co się zdecydować można poszukać inspiracji w różnych katalogach i czasopismach związanych z dekoracją wnętrz. Być może któreś z proponowanych tam rozwiązań stanie się inspiracją do stworzenia własnego projektu.


Źródła informacji związanych z tematem:

  • Instalpiast – strona internetowa hurtowni hydraulicznej z Warszawy oferującej grzejniki
  • Deccoria.pl – portal internetowy poświęcony projektowaniu u aranżacji wnętrz
  • Meble-sobolewski.pl – strona internetowa firmy z Bydgoszczy wykonującej zabudowy wnęk i meble na zamówienie

Podsumowanie tematu

Modne i funkcjonalne urządzenie kawalerki choć może i rzeczywiście do najłatwiejszych nie należy to biorąc pod uwagę możliwości naszych czasów jest jak najbardziej możliwe, trzeba jedynie mieć dobry pomysł i wybierać odpowiednie rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu.