Rodzaje filtrów kieszeniowych

W przypadku funkcjonowania wielu zakładów przemysłowych często mówi się o wykorzystaniu specyficznych narzędzi oraz materiałów, które mają posłużyć do zwiększenia wydajności oraz sprawności funkcjonowania całego zakładu. W przypadku kiedy mówimy o zakładach, które zajmują się malarstwem bądź tworzeniem urządzeń wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych jednym z najważniejszych elementów są filtry.

Przykłady filtrów kieszeniowych

filtry kieszenioweJeśli chodzi o filtry kieszeniowe to zdecydowanie można powiedzieć, że są to urządzenia, które stosowane są w przypadku budowy wielu urządzeń służących do wentylacji jak i klimatyzowania wielu pomieszczeń. Filtry kieszeniowe ze względu na swoją uniwersalność możemy podzielić na kilka rodzajów. Pierwszym z nich jest filtr kieszeniowy FS, który przeznaczony jest do stosowania jako pierwszy stopień oczyszczania w przypadku systemów ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji. Stanowią one bardzo sprawne urządzenia, które umożliwiają nam stosowanie tych filtrów w przypadku większych budowli handlowych jak i przemysłowych. Kolejnym przykładem filtra kieszeniowego jest filtr FVS, jest to filtr, który wykonany jest z włókna szklanego przez co jego specjalnie zaprojektowana struktura pozwala nam na filtrowanie większych, cięższych oraz trudniejszych do wychwycenia cząsteczek w strumieniu powietrza. Filtry te pozwalają nam na usuwanie cząsteczek wszelkiego rodzaju oraz nadają z filtrowi klasę o wysokiej sprawności. Kolejnym przykładem jest filtr kieszeniowy FVS-GS, który bardzo skutecznie wykorzystywany jest w przypadku urządzeń stosowanych do wentylacji ogólnej oraz urządzeń klimatyzacyjnych, które stosowane są w większości biur, centrów handlowych, szkół, teatrów czy hotelach. Przykład tego filtru stanowi jeden z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań w przypadku kiedy mówimy o wszelkich zakładach przemysłowych.

Stosowanie odpowiednich materiałów, które w tym przypadku stanowią filtry kieszeniowe stanowi bardzo efektywne oraz skuteczne rozwiązanie jeśli chodzi o budowę maszyn służących do wentylacji i klimatyzacji poszczególnych pomieszczeń oraz obiektów, w których znajdują się ludzie co jest bardzo istotne w przypadku funkcjonowania zakładów jak i w przypadku samopoczucia osób znajdujących się w takich obiektach.