Terminowy odbiór odpadów żywnościowych

 

Pracuję w dużym hotelu, przez który w sezonie każdego dnia przewijają się dziesiątki, a nawet setki gości. Wiąże się to ze sporym zyskiem, ale również z dużą ilością problemów, którym musimy jakoś zaradzić. Przede wszystkim problemem okazuje się zachowanie odpowiednich warunków sanitarnych w kuchni, która ledwie nadąża z przygotowywaniem posiłków, zamawianych przez gości.

Odpady spożywcze odbierane zaraz po telefonie

szybki odbiór odpadów spożywczychPonieważ każdego dnia pozostaje u nas bardzo wiele odpadów spożywczych, musimy radzić sobie z ich składowaniem oraz wywożeniem. Niestety, nie jesteśmy w stanie określić, czy nasze szczelne pojemniki napełnią się w ciągu jednego dnia, czy będzie to trwało nieco dłużej. Zbyt długo składowane odpady gniją, wydzielają nieprzyjemny zapach oraz zwabiają dużą ilość żyjątek, o wątpliwej reputacji, jeżeli chodzi o higienę. Na szczęście w naszej okolic istnieje usługa, jaką jest szybki odbiór odpadów spożywczych. Przedstawiciele z firmy, odpowiedzialni za odbiór odpadów pojawiają się u nas w ciągu kilku godzin od zawiadomienia ich o konieczności wywozu odpadów spożywczych, w związku z czym przynajmniej ten problem zostaje rozwiązany. Czasami zdarzają się sytuacje, gdy musimy dzwonić do firmy nawet dwa razy dziennie, na szczęście kilka odbiorów w ciągu dnia również nie stanowi żadnego problemu. Jestem bardzo zadowolona, że współpracujemy z tak solidną firmą.

Odbiór odpadów spożywczych może stanowić spory problem. Przede wszystkim, jeżeli firma, która się tym zajmuje byłaby nieterminowa, odpady mogłyby znacznie pogorszyć warunki sanitarne w kuchni a nawet doprowadzić do małej katastrofy. Na szczęście firma z którą współpracujemy zawsze starannie wywiązuje się ze swoich obowiązków, wystarczy zadzwonić i jej przedstawiciele pojawiają się w ciągu kilku godzin.