Projektowanie wnętrz pokoi hotelowych – przydatne informacje

Kiedy zakładamy własny hotel, z całą pewnością rzeczą, na której będziemy musieli się szczególnie skupić z całą na pokojach dla naszych przyszłych gości. O jakości naszego hotelu z całą pewnością będzie decydował standard, który zapewnimy klientom poprzez odpowiednie wyposażenie. Jednak jak w odpowiedni sposób zaprojektować wnętrze pokoju hotelowego?

Projektowanie wnętrz – na czym polega współpraca z projektantem

Projektowanie wnętrz Jak najbardziej możemy sami zadbać o to, żeby nasze pokoje hotelowe były odpowiednio wykończone. Jednak czasami ważne są naprawdę najmniejsze szczegóły i właśnie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie wynajęcie projektanta wnętrz. Przede wszystkim dzięki jego działaniu będziemy mogli osiągnąć wnętrze spójne i odpowiednio oddziałujące na gości. Może to nie jest oczywiste, jednak wnętrze również działa na psychikę w nim przebywających Jednak w jaki sposób przebiega praca projektanta wnętrz? Przede wszystkim projektant wnętrz, chociażby ze Szczecina szczegółowo zapoznaje się z wizją swojego klienta. Ważne jest to, aby w jak najlepszy sposób potrafił połączyć koncepcję klienta z jego wizją estetyczną wnętrza. Najczęściej przebiega to na tej zasadzie, że projektant przedstawia swoje pomysły, a klient mówi o elementach, które niekoniecznie spełniają jego oczekiwania. Drugim etapem będzie wykonanie przez projektantów inwentaryzacji wnętrza. Polega ona na tym, żeby szczegółowo zapoznać się z tym w jakim stanie są poszczególne pomieszczenia. Często bowiem okazuje się, że niektóre elementy można po prostu zmienić czy odnowić, a nie koniecznie trzeba je wymieniać. Następnie projektanci przystępują do przygotowania wizualizacji, w taki sposób aby klient mógł zobaczyć jak będzie wyglądało dane pomieszczenie. Jeśli projekt spotka się z akceptacją, projektanci przystępują do prac. W przypadku podania jakiś uwag przez klienta, zleceniobiorcy wykonują potrzebne poprawki. Jednak ważne jest, aby projekt nadal zachowywał swój wyraz estetyczny i przedstawiał spójną wizję.

Telewizory hotelowe – co raz częściej wymagane przez klientów

Telewizory hoteloweJeśli weźmiemy pod uwagę odpowiedni wystrój pokoi hotelowych, okaże się również, że wiele elementów drobnych ma na to wpływ. Może nie wydawać się to oczywiste, jednak na to jaki w pokoju hotelowym panuje styl mają znaczenie nawet zamki hotelowe. Z całą pewnością jeśli nasz hotel jest nowoczesny można z nich zrezygnować i wstawić w drzwi zamek na kartę magnetyczną. Jednak jeśli chcemy nasze wnętrza urządzić bardziej tradycyjnie, dobrze będzie wziąć pod uwagę zamontowanie tradycyjnych zamków. Poza odpowiednim wystrojem pokoju należy zadbać również o jego dobre wyposażenie. Oczywiste jest, że najważniejsze będą dobre meble hotelowe, które umożliwią gościom odpoczynek. Jednak co raz częściej goście mają również dodatkowe wymagania, którymi kierują się podczas wybierania hotelu dla siebie. Zwracają szczególną uwagę przede wszystkim na bezprzewodowy dostęp do internetu oraz na to, czy w pokoju wynajętym przez nich jest telewizja hotelowa. Nawet jeśli nasz klient przyjechał na wakacje, a w pokoju przebywa jedynie wieczorami, ważne dla niego jest odprężenie się przez telewizorem i ciekawym programem.

Systemy dla hoteli – ułatwienie w prowadzeniu

Systemy dla hoteli Nie należy jednak zapominać o tym, że poza odpowiednim zaprojektowaniem wnętrza pokoju z całą pewnością ważne będzie to w jaki sposób zarządzamy hotelem. Jest wiele sposobów na to, jak ułatwić sobie prowadzenie hotelu. Przede wszystkim jednak powinniśmy zatrudnić odpowiednio wykwalifikowany personel. To on będzie miał bezpośredni kontakt z klientami i jego zachowanie będzie warunkowało końcową ocenę naszych gości. W celu ułatwienia komunikacji między personelem i dla wspomożenia sprawnej obsługi gości hotelowych warto będzie zainwestować w oprogramowanie dla hotelu. Jest to rodzaj systemu dedykowanego, stworzonego pod kątem prowadzenia ściśle określonej działalności. Jak jednak taki program może nam pomóc? Przede wszystkim powinniśmy się skupić na tym, żeby program hotelowy posiadał określone funkcje:

  • grafik rezerwacji,
  • szybkie rozliczenia,
  • komunikator,
  • analiza i raporty.

Jeśli program hotelowy będzie posiadał wszystkie wyżej wymienione funkcje, z całą pewnością praca naszej kadry hotelowej będzie o wiele bardzo wydajna. Klient będzie czuł się doceniony za sprawą sprawnej obsługi, co na pewno wpłynie na jego końcową opinię.


Więcej w temacie urządzania hoteli można znaleźć na:

  • Adith.pl – oprogramowanie deskowane dla hotelii
  • Kokowski.com – projektowanie i aranżacje wnętrz
  • Homebook.pl – jka tanio urządzić pokój w hotelu
  • Wandex.pl – sklep z wyposażeniem dla hotelii

Podsumowując temat:

Kiedy zabieramy się za wykańczanie wnętrza pokoi swojego hotelu, z całą pewnością dobrze będzie skorzystać z pomocy projektanta. Jeśli jednak chcemy mieć samodzielny udział w tym, jak wygląda nasz hotel musimy pamiętać o kliku podstawowych zasadach estetycznych i funkcjonalnych.