Konieczność posiadania szafek ubraniowych dla pracowników

Niektóre z przedsiębiorstw mają konieczność posiadania szatni dla pracowników, a co za tym idzie – szafek na ubrania. Niestety podczas zakładania takiego przedsiębiorstwa nie jest powiedziane czy jest taki wymóg, czy go nie ma. Najczęściej wychodzi to przy pierwszej kontroli – dlatego opowiem teraz które przedsiębiorstwa mają taki wymóg i, ewentualnie, w jakie szafki właściciel powinien się zaopatrzyć.

Szafki ubraniowe BHP w przedsiębiorstwach

szafki ubraniowe dla pracownikówNajczęściej spotykanym miejscem, w którym istnieje konieczność posiadania takich szafek jest przemysł gastronomiczny. Jest to wymóg odgórny postawiony przez sanepid. Pracownik nie może pojawić się czy to na hali produkcyjnej, czy to w kuchni małej restauracji w ubraniu wierzchnim – dlatego musi on mieć swoją szafkę, w której może bez problemu trzymać swoje rzeczy. Takie szafki ubraniowe dla pracowników nie muszą być zamykane na klucz, jednak zapewnia to im spokój ducha i pewność, że ich rzeczy nie znikną w tajemniczych okolicznościach. Niektóre przemysły, takie jak na przykład chemiczny lub petrochemiczny ma postawiony wymóg odzieży ochronnej, dlatego takie szafki są w nim również koniecznością. Właściwie każdy przemysł z takimi wymaganiami musi zaopatrzyć się w takowy sprzęt, inaczej nie spełni postawionych przed nim wymogów bezpieczeństwa. Ostatnim przykładem są przedsiębiorstwa, w których musi zostać zachowana odpowiednia sterylność. W tego typu miejscach pracownik musi zostawić swoje rzeczy, by nie miał możliwości wniesienia bakterii będących na zewnątrz.

To są właśnie miejsca, w których wymagane jest posiadanie przez pracowników szafek na ubrania. Należy dostosować się do odpowiednich wymogów i zawczasu przygotować pomieszczenie na szatnię – zarówno dla wygody naszych pracowników, jak i konieczności przejścia pierwszej inspekcji.