Jakie lustra wybrać do nowo wykończonego mieszkania?

Kiedy już remont dobiegnie końca, pozostaje dobranie jeszcze kilku elementów wystroju. Lepiej je sobie wszystkie odpowiednio wcześniej rozplanować, aby później nie było niespodzianek, że coś jednak nie pasuje do siebie. Jeśli już wydajesz spore środki na upiększenie swojej przestrzeni życiowej to zrób to dobrze od początku do końca.

Wykończenia wnętrz – możliwe rozwiązania

montowana glazuraJest wiele możliwości wykończenia. Jeśli nie znasz się na tym, lepiej nie próbuj robić tego samodzielnie. Możesz, oczywiście, wynająć firmę remontową, jednak nawet wtedy wskazane jest, aby cokolwiek wiedzieć na temat.Jeśli bowiem zupełnie się nie orientujesz, nie będziesz mógł sprawdzić czy dobrze przebiegają prace. Będziesz musiał w pełni zaufać fachowcom, a jak wiadomo nieraz można się na nich przejechać. Sposoby wykończenia mieszkania:

  • samodzielnie
  • z pomocą architekta wnętrz
  • przez dewelopera
  • przez znajomego

Ponieważ nie każdy musi się orientować i znać na remontach, do profesjonalnego wykończenia dopiero co kupionego mieszkania można wynająć firmę w tym się specjalizującą. Dzięki temu na pewno mieszkanie będzie wykończone w sposób indywidualny, unikatowy. Jest to jednak rozwiązanie dla osób z zasobniejszym portfelem, ponieważ wiadomo, że za osobiste podejście płaci się wysoką cenę. Zyskuje się natomiast oszczędność, czasu, energii i sporego kłopotu. Jeśli bowiem ktoś zupełnie nie zna się na wnętrzach, to sporym problemem mogłoby być nawet zorientowanie się, jak powinna być położona glazura. Lepiej więc zapłacić specjaliście, nawet z pobliskiego dużego miasta, jak Kielce, niż spędzać wiele godzin w nerwach na próbie zrobienia czegoś samemu.

Malowanie i glazura w cenie

malowanie ścianInną możliwością jest też tak zwana usługa wykończenia pod klucz. To forma wykończenia oferowana przez samego dewelopera, sprzedającego mieszkanie. Zwykle proponuje on kilka możliwości ostatecznego wyglądu lokum i można sobie wybrać, jak mają wyglądać nasze cztery ściany. Często można też lekko modyfikować te projekty i na przykład zdecydować, że na podłodze mają być inne płytki (ale też z proponowanych). Możesz też stwierdzić, że malowanie ścian nie ma dokonać się z użyciem fioletowej farby, ale na przykład kremowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można oszczędzić czas, ale niejednokrotnie też pieniądze. Materiały bowiem używane do wystroju, deweloper otrzymuje często w cenie hurtowej, podczas gdy zwykły klient musiałby za nie płacić dużo więcej. Wykończenie wnętrza przez dewelopera nie wychodzi więc tak bardzo drogo, choć oczywiście ostatecznie trzeba zapłacić też za robociznę, a to jednak jest dodatkowy i spory koszt. Ostatnią możliwością wykończenia jest skorzystanie z pomocy znajomej osoby, co do której ma się zaufanie. Jeśli w rodzinie albo wśród przyjaciół jest ktoś, kto mógłby pomóc i wiadomo, że zrobi to dobrze, to dlaczego nie skorzystać?

Lustra – jaki rodzaj i gdzie umieścić

lustro z ciekawą grafikąKiedy mimo wszystko chcesz wykończyć mieszkanie samodzielnie lub z pomocą znajomego albo po prostu chcesz dodać własne elementy do gotowego projektu, warto dobrać do przestrzeni ładne lustra. Ich rodzajów jest bardzo dużo. Można znaleźć mniej i bardziej standardowe. Trzeba je dobrać do otoczenia, wyglądu wnętrza. Zwykle najlepiej sprawdzają się te typowe, klasyczne, choć niekoniecznie pozbawione dekoracji. Do łazienki na przykład można wybrać takie, które będzie miało nieco fantazyjną ramę. Jeśli na ścianie umieszczony jest lacobel, to ładny będzie efekt, kiedy rama zwierciadła kolorystycznie będzie z nim współgrała. Na targach wnętrzarskich w Szczecinie widziałem tego typu rozwiązania i wyglądały naprawdę pięknie. Inną przestrzenią domową, gdzie lustra są bardzo pożyteczne, są przedpokoje. Tutaj zwykle stajemy, kiedy ostatni raz przed wyjściem z domu chcemy sprawdzić czy dobrze się prezentujemy. Tutaj przyda się lustro solidnych rozmiarów. Może mieć drewnianą ramę i dobrze kiedy jest zlokalizowane pionowo, ponieważ wtedy można obejrzeć się od góry do dołu. Spotykane są także rozwiązania, kiedy lustro wmontowane jest na przykład w wieszak na płaszcze. To też jest ciekawe wyjście. Można umieszczać lustra oczywiście także w innych pomieszczeniach domu, ale te dwa są najbardziej typowe. Lustro może się przydać jeszcze na przykład w kobiecym pokoju.


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

  • Rem-Wal – witryna internetowa firmy z Kielc wykonującej remonty i malowanie wnętrz
  • Deccoria.pl – portal internetowy poświęcony projektowaniu i aranżacji wnętrz
  • Projekt Glass – strona internetowa szklarza ze Szczecina wykonującego lustra i kabiny prysznicowe

Podsumowanie

Istnieje kilka możliwości wykończenia mieszkania. Nie trzeba robić tego koniecznie samodzielnie. Jednak nawet wówczas na koniec warto dodać kilka elementów, które sprawią, że wreszcie poczujesz się u siebie. Tymi elementami mogą być na przykład gustowne lustra.