Jakie elementy do łazienki może wykonać szklarz?

Kiedy chcesz mieć oryginalną łazienkę warto skorzystać z usług szklarza. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że poszczególne elementy będą dopasowane do rozmiarów pomieszczenia.

Kabiny prysznicowe na wymiar, czyli indywidualność w łazience

szklana kabina prysznicowa na wymiarSzklarz może wykonać wiele elementów łazienkowych, dostosowując ich wymiary do twoich potrzeb. Mogą to być na przykład szklane kabiny prysznicowe. Z pewnością skorzystasz z możliwości dopasowania sprzętów szczególnie, jeśli marzą ci się bardziej nietypowe kształty. Możesz oszczędzić sobie poszukiwań w niezliczonej ilości sklepów stacjonarnych i internetowych i po prostu zlecić konkretną rzecz. Wówczas będziesz mieć dokładnie taką kabinę jak chcesz. Szklarz profesjonalnie podda obróbce szklany surowiec. Warto korzystać z takich indywidualnych usług wtedy, kiedy zależy ci na czymś konkretnym. Wtedy, kiedy wiesz jaki końcowy efekt chcesz osiągnąć. Wtedy po prostu prościej może być poprosić o to wykwalifikowaną osobę niż poszukiwać produktów już gotowych, które spełnią twoje oczekiwania. Inne elementy, które może stworzyć szklarz:

  • lustra
  • blaty
  • balustrady
  • oprawy dla luster i obrazów
  • także szkło z grafiką

Możesz potrzebować jedynie drzwi szklane do kabiny prysznicowej. Ciekawe rozwiązanie tego typu widziałam we Wrocławiu. Drzwi takie mogą być przezroczyste lub nie. Wszystko zależy od preferencji. Możesz też chcieć, aby szklana była cała kabina. Jest naprawdę wiele możliwości wyboru. Dzięki usługom szklarza da się dopasować kabinę w taki sposób, aby korespondowała z całą resztą wyposażenia. Mogłoby być to utrudnione przy wyborze gotowych elementów, ale jest to jak najbardziej możliwe, kiedy robi się rzeczy na wymiar. Najlepsze są kabiny prysznicowe, które tworzy szkło hartowane na wymiar. Jest ono odporne na wysoką i niską temperaturę. Poza tym nie straszne mu są zniszczenia mechaniczne.

Zamawianie produktu bezpośrednio u szklarza

szklana ściankaKażdy szklarz będzie miał nieco inną ofertę, jednak warto rozejrzeć się w swoim mieście za takim, który będzie ci odpowiadał. We Wrocławiu wybór usług szklarskich jest bardzo duży, więc na pewno każdy znajdzie to, co będzie mu odpowiadać. Należy pamiętać, że szkło to nie tylko przezroczysta tafla. Niektóre elementy szklane mogą wyglądać zupełnie inaczej. Szkło laminowane bowiem może tworzyć znakomitą powierzchnię łazienkowych blatów. Jest ono gładkie, odporne, łatwo się z niego zmywa zanieczyszczenia. Na pewno jest też odporne na wilgoć. Najbardziej efektowne są jednak kabiny prysznicowe oraz lustra. Stanowią one bowiem jakby centralne punkty łazienkowego wnętrza. Kiedy będziesz poszukiwać takiego dla siebie, warto zainspirować się biorąc udział w jakichś targach mieszkaniowych lub wnętrzarskich. Odbywają się one chyba w każdym z większych miast, a na pewno w Warszawie i Wrocławiu.

Lustra na wymiar – dopasowanie do rozmiarów przestrzeni

lustro na wymiarInnym ważnym elementem poza kabiną jest lustro. Odpowiednio umiejscowione i mające dobre wymiary może powiększyć przestrzeń optycznie. Poza tym szklarz może nadać mu niecodzienne kształty, które sprawią, że będzie ono jeszcze większą ozdobą tego miejsca. Ważna jest także oprawa lustra, która może być bardzo dekoracyjna. Od niej także zależy końcowy efekt, jaki będzie robiło to pomieszczenie. Każdy z elementów jest ważny i musi mieć swoje miejsce. Należy pamiętać, że szklarz może także dodatkowo przyciąć twoje stare lustro, aby zyskało nowy wygląd. Ponadto zajmuje się barwieniem szkła, dzięki czemu stare elementy mogą wyglądać zupełnie inaczej i nadawać wnętrzu pięknego uroku. Elementy dekoracyjne także z powodzeniem wykona ten specjalista. Poza tym nie musisz martwić się o montaż, ponieważ ten fachowiec powinien zadbać o wszystko kompleksowo. O ile z lustrem nie miałbyś raczej problemów, o tyle jest to doskonała wiadomość, jeżeli pomyślisz o montażu całej kabiny prysznicowej.

 


Źródła informacji związanych z tematem:

  • 4budowlani.pl – portal internetowy dla fachowców z branży budowlanej
  • Glass Decorator – strona internetowa firmy z Warszawy tworzącej drzwi szklane i lustra
  • Alisglass – strona internetowa szklarza z Wrocławia wykonującego kabiny prysznicowe na wymiar

Podsumowanie

Szklarz może wykonać wszelkiego rodzaju elementy szklane. Ponieważ w łazience zazwyczaj znajduje się ich sporo, to warto poszukać odpowiedniego fachowca, który stworzy każdy z elementów na wymiar i według naszych osobistych wytycznych. To pozwoli na indywidualne urządzenie własnej łazienki.