Jak zabezpieczyć okna do transportu?

Okna są elementami, które szczególnie są narażone na uszkodzenia podczas transportu. Dlatego ważne jest, aby je odpowiednio zabezpieczyć. Wpłynie to na bezpieczeństwo ładunku oraz brak uszkodzeń po dostarczeniu na miejsce odbioru.

Czy folia stretch zabezpieczy odpowiednio okna?

folia stretch jumboFolia stretch jest materiałem bardzo uniwersalnym, dlatego tak często można ją spotkać podczas pakowania jakichkolwiek ładunków. Folia stretch jest:

  • wytrzymała
  • elastyczna
  • termoizolacyjna
  • wydajna

Zadaniem foli stretch jest ochrona paczek oraz ładunku przed uszkodzeniem podczas transportu. Również ochroni ładunek przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, czy brudem. Zaletą foli jest także to, że jest ona przezroczysta, dzięki czemu łatwiej jest zidentyfikować paczkę. Stosowanie ciemnej czy też czarne foli zabezpiecza paczkę przed kradzieżą, nie wiadomo co znajduje się w ładunku. Folia te bez problemu zabezpieczy pakunek o różnych gabarytach lub ciężarze. Jedna z firm transportująca okna PCV w Katowicach korzysta ze specjalnego owijaka, który zawinie transportowane okna w folę stretch co zabezpieczy cały ładunek przed uszkodzeniem. Nawijaki te mogą bez problemu wydłużyć folię, co sprawi, ze koszta zostaną zredukowane. Na rynku istnieją także nawijaki, które folię stretch nawiną razem z folią bąbelkową, co jeszcze lepiej zabezpieczy okna podczas transportu.

 

Jak zabezpieczyć okna podczas transportu?

konserwacja okien plastikowychOdpowiedni transport oraz zabezpieczenie okien jest bardzo ważne, gdyż jest to wrażliwy materiał i łatwo ulega uszkodzeniom. Jedna z firm, która zajmuje się transportem takiego materiału jak okna w Gliwicach ma kilka zasad, których zawsze przestrzega. Okna, ale także drzwi powinny być zawsze transportowane w pozycji pionowej. Także składowanie tych materiałów na terenie budowy powinno odbywać się w pozycji pionowej. Miejsce składowania powinno być tak dobrane, aby okna nie były narażone na uszkodzenia, działania promieniowania słonecznego oraz na wysokie temperatury. Podczas transportu okna powinny być owinięte materiałem, które zabezpieczy je przed porysowaniem lub uszkodzeniem Do tego powinny być one zabezpieczone przed przemieszczaniem się. Jeśli nie planuje się od razu montować okien, to folię zabezpieczając należy usunąć do miesiąca od odbioru dostawy, gdyż może ona zostawić ślady, których ciężko będzie się pozbyć.

 

Jak konserwować oraz naprawiać okna?

renowacja okienKonserwacja okien nie jest trudnym zadaniem. Uszczelki powinny być czyszczone specjalnym preparatem do dwóch razy na rok. Okucia okien powinny być smarowane specjalnym olejem także z dwa razy do roku. Środki, które używa się się do czyszczenia okien nie powinny posiadać kwasów , żywic oraz zasad. Aby okna były zawsze czyste wszelkie zabrudzenia powinny być usuwane natychmiastowo. Także bardzo ważna jest renowacja okien. Jeśli widzimy, że nasze okno, szczególnie jeśli jest stare, nie jest w dobrej kondycji to konieczna będzie naprawa okien. W Poznaniu istnieje firma, która się zajmuje takimi pracami. W pierwszej kolejności ocenia stan okien. Następnie wyjmuje okna z ram. Sprawdza stan ram. Jeśli jest konieczne usuwa drucianą szczotką starą farbę. Gdy konieczna jest wymiana szyby, to zostaje usunięta. Należy tylko pamiętać, aby szyba była zamocowana w sposób trały oraz szczelny. Jednak przed osadzeniem szyb, warto jest pomalować ramę. Gdy rama wyschnie i ma już zamocowane szyby, można z powrotem włożyć ją do ościeżnicy.

 


Więcej na temat poruszanych zagadnień:

  • Stretchpack – strona internetowa firmy sprzedającej folie stretch jumbo
  • Budujemydom.pl – portal internetowy poświęcony budowie i remontom domu
  • Serwisokienny.pl – witryna internetowa firmy oferującej konserwacje i renowacje okien

Podsumowanie

Zabezpieczenie okien podczas transportu oraz ich składowania jest bardzo ważne. Okna, a właściwie szyby są materiałem, który łatwo ulega uszkodzeniom oraz zarysowaniom. Dlatego należy dobrać odpowiednie materiału do ich zabezpieczania.