Nowoczesne zadaszenia basenów ogrodowych ze szkła

Coraz większa grupa ludzi decyduje się posiadanie basenu w ogródku. Jednak w naszym klimacie, warto jest zainwestować w odpowiednie zadaszenie oraz ogrzewacz do wody, aby karpiel w takim basenie była możliwa nie tylko przez kilka upalnych dni w roku.

Daszki szklane – zadaszenie tarasu i basenu

szklane zadaszenia basenówJeśli posiada się dom w stylu nowoczesnym to daszki szklane, na pewno będą dobrym rozwiązaniem jako zadaszenie tarasu, wejścia, lub przydomowego basenu. Szkło na takie zadaszenie jest hartowane oraz laminowane, przez co takie daszki szklane są bezpieczne, jak i trwałe. Takie szkło bardzo dobrze prezentuje się z każdym materiałem, cz to jest:

  • drewno
  • metal
  • tworzywo sztuczne

Daszki wykonywane ze szkła to nie tylko ochrona przed opadami, ale także wzbogacenie architektury swojego domu. Zadaszenie ze szkła nie tylko musi być płaskie, także może być:

  • łukowe
  • jednospadowe
  • dwuspadowe

W przypadku na przykład basenów, takie zadaszenie można łączyć ze ścianami szklanymi, lub także można stosować szklane balustrady. Te elementy zabezpieczą przed wiatrem. Zaletą daszków szklanych jest ich przepuszczalność światła, a więc nie zaciemnią one tarasu, czy naszego basenu.

Czy warto zamontować zadaszenie basenu?

basen kąpielowyJeśli chce się mieć basen dostępny, nie tylko latem, to warto jest zainwestować w zadaszenie basenów. Zadaszenie chroni basen przed opadami, przed zanieczyszczeniami oraz liśćmi. Dzięki temu zadaszeniu nie trzeba wydawać tyle na chemię do czyszczenia basenu, jak i na wymianę wody w basenie kąpielowym. Także zadaszenie wpływa na bezpieczeństwo, gdyż przypadkiem na przykład dzieci nie wpadną do wody. Wiele zadaszeń może mieć opcje dodatkowych drzwi, okien, wszystko zależy od preferencji właścicieli basenu. Także posiadając dzieci, ma się kontrole nad nimi i tym, aby samodzielnie nie użytkowały basenu. Poprzez zadaszenia basenów eliminuje się możliwość parowania wody jak i utraty ciepła poprzez zimne noce. Zadaszenie zamknięte także samoczynnie podgrzewa wodę. Baseny ogrodowe w naszym klimacie powinny posiadać zadaszenie, gdyż dni upalnych w roku, w których by można korzystać z basenu jest bardzo mało.

Panele szklane ochronią przed wiatrem

panele szklaneBudując baseny kąpielowe można także pomyśleć o zabezpieczaniu ich przed wiatrem. Aby jednak takie ściany miały klimat, można zainwestować w panele szklane. Takie panele na pewno będą się doskonale prezentowały przy naszym basenie ogrodowym. Poza za tym jeśli takie panele będą wykonywane ze szkła laminowanego, to dobrym pomysłem będzie wykonanie jakiegoś wzoru lub grafiki. Szkło laminowane składa się z kilku laminowanych tafli szkła, które łączy się ze sobą. Laminowanie odbywa się przy pomocy specjalnej foli. Proces ten wzmacnia wytrzymałość oraz trwałość całego wyrobu. W razie, gdy takie szkło pęknie lub zostanie uszkodzone mechaniczne, to odłamek szkła pozostaje na foli i nie stanowi zagrożenia w postaci skaleczenie lub urazu. Laminowanie jest wykonywane przy pomocy specjalnych urządzeń, dzięki czemu folia przylega idealnie do tafli szkła. Jedna z tych warstw foli może być nośnikiem dowolnej grafiki lub wzoru. Szkło laminowane jest odporne na wysokie temperatury, wilgoć, na większość kwasów, zasad, czy też rozpuszczalników. Takie szkło z grafiką na pewno nada charakteru naszemu basenowi. Dzięki specjalnej obróbce panele szklane szybko się nie starzeją, a my będziemy cieszyli się nimi przez wiele lat.


Szczegółowe informacje dotyczące poruszanych zagadnień:

  • Starpool – strona internetowa firmy tworzącej zadaszenia basenów ogrodowych
  • Budownictwo.org – serwis internetowy przybliżający zagadnienia budowlane
  • Betimo – witryna internetowa firmy oferującej szkło laminowane i panele szklane

Podsumowanie

Baseny w naszym klimacie powinny posiadać zadaszenie, czy też osłonę przed wiatrem. Elementy te mogą być wykonane ze szkła, przez co zyska się więcej światła, a jednocześnie ma się ochronę przed wiatrem lub też opadami. Poza tym szkło jest materiałem, które pięknie się prezentuje.