Gabinety zajmujące się leczeniem zębów dzieci

W stomatologii istnieje wiele specjalności i coraz częściej gabinety dentystyczne zajmują się tylko konkretną dziedziną. Przykładem może być tutaj stomatologia dziecięca. Jak sama nazwa wskazuje, w takich gabinetach dentyści specjalizują się w leczeniu chorób zębów u dzieci. Wbrew pozorom u dzieci często dochodzi do pojawienia się różnych schorzeń zębów.

Dentysta specjalizujący się w leczeniu zębów dzieci

Leczenie zębów w LondynieWynika to z faktu, że dzieci nie są często świadome konieczności dbania o swoje zęby i np. myją je nieregularnie albo wcale. Do tego dzieci jedzą często więcej słodyczy, które jak wiadomo, przyczyniają się w dużym stopniu do powstawania próchnicy. Właśnie dlatego należy co najmniej 2 razy w ciągu roku przychodzić z dzieckiem na kontrolę do gabinetu stomatologicznego. Leczenie zębów w Londynie obejmuje oczywiście leczenie stomatologiczne dzieci i najlepiej wybierać taki gabinet, który tym się zajmuje. Niestety dzieci często boją się wizyt u dentysty. W gabinetach dla dzieci jest jednak zupełnie inaczej. Otóż pierwsza wizyta jest często wizytą adaptacyjną. Dziecko może zobaczyć, jak wygląda gabinet stomatologiczny, na czym polega praca lekarza dentysty i tym samym przekonać się, że absolutnie nie ma się czego bać. Dopiero na kolejnych wizytach wykonywany jest pełny przegląd uzębienia. Zęby mleczne nie są zębami trwałymi, więc w pewnym wieku zostają wymienione na zęby stałe. To jednak nie oznacza, że zęby mleczne nie chorują.

Przeciwnie – znajduje się w nich żywa tkanka czyli miazga, która także może zostać zaatakowana przez próchnicę. Wtedy ząb zaczyna boleć. W przypadku niewielkich ubytków dobrym rozwiązaniem jest plombowanie zęba – tu dziecko samodzielnie może wybrać sobie kolor plomby. Jeżeli ubytki w zębie są duże, to wtedy dentysta zajmuje się bezbolesną i szybką ekstrakcją.