Bramka łącząca telefonię z siecią komputerową

VoIP coraz śmielej wkracza do przedsiębiorstw i firm. Jest to technologia, która za pomocą łączy internetowych lub sieci korzystających z protokołu IP umożliwia przesyłanie dźwięków mowy. Dzięki nim można wykluczyć niepotrzebne „połączenia ciągłe” i wymianę informacji, gdy rozmówca nie odpowiada. Urządzeniem, z którego korzysta się w celu wykonywania takich połączeń są różne bramki.

Zalety korzystania z bramek VoIP

bramka voipOdpowiednia bramka musi umożliwić otrzymywanie połączeń i realizowanie ich w regularnej sieci telefonicznej. Korzysta przy tym z techniki VoIP. Bramka zmienia sygnał z analogowego na sygnały charakterystyczne dla tej innowacyjnej techniki. Urządzenie musi posiadać złącze do sieci IP i porty do podłączenia do niej linii telefonicznej. Bramka VoIP pozwala na korzystaniu z tej telefonii nawet bez dostępu do komputera. Mogą one korzystać z różnych wersji protokołów, ale najczęściej jest to SIP oraz różne kodeki. Takie bramki wykorzystuje się na dwa podstawowe sposoby. Pierwszym z nich jest konwersja linii telefonicznych na system VoIP, a drugi ma na celu podłączenie tradycyjnego telefonu do sieci internetowej. Możemy również wyróżnić dwa rodzaje bramek – są to bramki analogowe oraz cyfrowe. Do analogowych podłącza się regularne, analogowe linie telefoniczne i mogą one obsługiwać od 2 do 24 linii. Cyfrowe zaś pozwalają na podłączanie linii cyfrowych, zarówno pojedynczych, jak i kilku z nich. Nie jest to zakup należący do tych najtańszych, jednak sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest połączenie sieci telefonicznej z Internetem. Prawidłowe wykorzystanie bramek z pewnością zagwarantuje szybki zwrot kosztów i unowocześnienie swojej działalności.

Zakup bramek sprawdzi się wszędzie, gdzie komunikacja z pracownikami lub z klientami to priorytet. Mogą pozwolić sobie na nią i duże przedsiębiorstwa, i te mniejsze – to innowacyjne rozwiązanie z pewnością coraz częściej będzie wykorzystywane w wielu firmach i coraz więcej ludzi dostrzeże jego zalety. Już dziś warto postawić na bramki i technologię VoIP.