Efektywna instalacja wentylacyjna

Projektując dom lub mieszkanie coraz częściej na spotkaniu z projektantem decydujemy się na wdrażanie nowych, innowacyjnych technologii, którymi są inteligentne instalacje. Pozwalają one nie tylko na optymalizację zużycia energii, ale również pozwalają na zwiększenie komfortu w obrębie użytkowania mieszkania. Systemy sterowania oświetleniem czy instalacją grzewczą to tylko niektóre z nich.

Nowy wymiar efektywności dzięki rekuperacji

efektywna rekuperacja w opolskimPrzystępując do wdrożenia do projektu instalacji wentylacyjnej z systemem nawiewno- wywiewnym, czyli popularnym rekuperatorem pamiętajmy, że musi ona zostać indywidualnie zaprojektowana ze względu na parametry techniczne oraz specyfikację budynku. Do jej prawidłowego zaprojektowania niezbędne jest dysponowanie rzutem wszystkich kondygnacji. W zakres wstępnych prac projektowych zalicza się przede wszystkim miejsce usytuowania rekuperatora oraz usytuowanie anemostatów a także trasa całej instalacji. Zatrudniając fachowca zadbajmy o to, aby wszystkie obliczenia projektowe zostały wykonane z jak najwyższą starannością, ponieważ od jakości i wykonania projektu zależy późniejsza wydajność w zakresie odzyskiwania strat ciepła oraz komfort użytkowania mieszkania pod względem niwelacji osadzania się wilgoci. Ponad to cena za wykonanie prac związanych z instalacją jaką jest efektywna rekuperacja w opolskim zależą m. in. od rodzaju oraz mocy zastosowanego przez nas urządzenia, materiału zastosowanego do wykonania instalacji a także stopnia jej skomplikowania.

Poza tym całość możemy również rozbudować o dodatkowe komponenty takie jak wysokiej klasy filtry oczyszczające oraz jonizujące powietrze, gruntowy wymiennik ciepła czy jednostkę chłodzącą. Średnia cena za realizację prac projektowych oraz montażowych standardowej instalacji z zastosowaniem rekuperatora nie powinna przekroczyć łącznej sumy 20 000zł.