Zastosowanie markera permanentnego

Wydawać by się mogło, że to taka mało istotna rzecz, a jednak marker może byc przydatny w wielu sytuacjach. Artykuły biurowe, to rzeczy jakich nie może zabraknąć w żadnych biurze i w żadnej firmie. Częściej jednak spotykane są te, które mozna usunąć za pomocą specjalnej „myszki” do tablicy. Markery permanentne mają trochę inne zastosowania.

Jak mądrze używać markera?

marker permanentnyWarto pamiętać, że jak sama nazwa mówi: marker permanentny, jest permanentny! Co to oznacza? A oznacza to, że na prawdę trudno go zmyć. Zatem jeśli zabieramy się do używania tego typu rzeczy, musimy dobrze przemyśleć zanim coś za jego pomocą nakreślimy. Marker permanentny bardzo dobrze sprawdza się, przy wypisywaniu ogłoszeń różnego typu. Użycie markera permanentnego na śliskich powierzchniach również jest możliwe. W porównaniu do innych zakreślaczy i markerów, doskonale utrzymuje się on na właśnie takich powierzchniach. Marker permanentny doskonale nadaje się również do różnego rodzaju dedykacji, które chcemy komuś napisać, a zależy nam na tym, aby nie zniknęły one zaraz po przetarciu kartki lub płyty. Markery są dzisiaj kojarzone głównie z salami wykładowymi, czy salami w korporacjach w których przeprowadzane są najczęściej szkolenia. Warto jednak pamiętać, że do tego typu tablic nie wolno używać markerów permanentnych ponieważ mogą one spowodować nieodwracalne zniszczenie tych pomocy naukowych, urządzeń czy innych przedmiotów.

Tak jak jest w życiu ze wszystkim, tak samo i z markerami. Trzeba używać ich mądrze. W innym przypadku możemy coś nieodwracalnie zniszczyć, lub nadać mu piętno na długi czas, które trudno będzie usunąć. Nie mozna jednak zapomnieć, że w wielu dziedzinach życia markery permanentne są niezastapione, przydatne i pożyteczne. Używajmy ich mądrze.