Żaluzje, oświetlenie – czyli detale, które wykończą każde wnętrze

Kupno czy też budowa własnego domu to spora inwestycja. Jednak jak się okazuje wydatek ten wcale nie jest końcem potrzeb finansowych budynku. Przed zamieszkaniem trzeba go oczywiście jeszcze wykończyć. To często pochłania niemałe koszty i spędza sen z powiek inwestorom. Jednak dobre wykończenie pomieszczenia to klucz do sukcesu. Odpowiednimi zabiegami można powiększyć pomieszczenia oraz nadać mu odpowiedniego charakteru.

Jak ważne jest oświetlenie – ekskluzywne oświetlenie włoskie

ekskluzywna lampa włoskaOd wieków wiadomo, że odpowiedni dopływ światła jest niezwykle ważny dla funkcjonowania człowieka. Przede wszystkim pozwala mu to odróżnić dzień od nocy dzięki czemu jest się mniej lub bardziej sennym. Oświetlenie w pomieszczeniach spełnia dużo więcej funkcji takich jak:

 • dostarczenie dopływu światła
 • funkcje operowania wielkością pomieszczenia
 • aranżacja wnętrza
 • podział pomieszczenia na strefy
 • dekoracyjna

Jednak wybrane oświetlenie powinno także być ergonomiczne. W Polskim klimacie dni słonecznych jest bardzo mało, dlatego pomieszczenia oświetla się niemal cały czas. Przy wyborze odpowiednich lamp powinno się także zwrócić uwagę na ich styl. Odpowiednio dobrane lampy mogą także stać się ciekawym elementem dekoracyjnym. Jednym z przykładów mogą być ideal lux lampy, które wpisują się w styl ekskluzywny. Jednak lampy można dopasować do niemal każdego stylu. Pamiętać należy o tym, że odpowiednie oświetlenie znacząco wpływa na samopoczucie człowieka.

Dekorowanie okien – żaluzje i co jeszcze?

opuszczone żaluzje okienneKolejnym elementem dekoracyjnym, który często jest niedoceniany. Możliwości dekorowania okien jest wiele. Wśród dostępnych na rynku opcji wyróżnić można:

 • rolety
 • żaluzje
 • zasłony
 • firany

W tym temacie możliwości również jest wiele. Ozdoby na okna mają głównie funkcję dekoracyjną, ale także chronią domowników przed wzrokiem niechcianych gości. Należy jednak uważać, żeby nie przesadzić z ilością takich elementów. W taki sposób można optycznie zmniejszyć pomieszczenie i sprawić wrażenie bałaganu. Obecnie w wielu miastach (zarówno w Szczecinie, Kołobrzegu czy Warszawie) dostępna jest usługa dekoratora okien. Taka osoba profesjonalnie spojrzy na aranżację całego wnętrza. Wysłucha gustu właścicieli i pomoże im przy wyborze odpowiedniego dla nich rozwiązania. Usługa takiej osoby nie jest tania, jednak wiele osób nie potrafi samodzielnie w fachowy sposób podejść do tematu aranżacji wnętrz.

Wykończenie podłóg drewnianych

montaż podłóg drewnianychNiezwykle ważnym elementem w pomieszczeniu są podłogi. Szczególną uwagę należy poświęcić powierzchnią drewnianym. Sztuczne panele PCV nie wymagają tak dokładnej pielęgnacji jak naturalne parkiety. Podłoga może być ogromną ozdobą domu, jednak żeby tak się stało należy o nią odpowiednio zadbać. Przede wszystkim ważne jest odpowiednie zabezpieczenie podłogi. W tym celu sprawdzi się lakier. Lakierowanie podłogi może się odbywać w sposób bardziej lub mniej intensywny. Podłoga może więc bardzo się błyszczeć lub być matowa. To zależy od upodobań właścicieli. Kolejnym etapem dbania o podłogę jest jej odpowiednia konserwacja. Można do tego używać wosków lub past, jednak najważniejsze jest by wybierać produkty specjalnie przeznaczone do pielęgnacji podłóg drewnianych. Takie produkty zawierają środki, które zabezpieczają i odświeżają drewno. Podłogi same w sobie mogą być bardzo dobrą ozdobą pomieszczenia. Jednak jeśli ktoś woli dywany czy wykładziny, to wybór wśród nich jest także ogromny. Ważne w tym wypadku jest to aby wszystkie elementy dekoracyjne współgrały ze sobą. Należy więc zachować konsekwencje w określaniu stylu. Pomieszczenie, gdzie zbyt dużo elementów nie pasuje do siebie wydaje się po prostu zagracone.


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

 • Budujemydom.pl – portal internetowy poświęcony budowie i remontom domu
 • Ecrystal.pl – sklep online sprzedający ekskluzywne lampy ideal lux
 • Vip-parkiet.pl – strona internetowa firmy wykonującej montaż podłóg drewnianych
 • Roletyprawobrzeze.pl – witryna firmy ze Szczecina oferującej żaluzje, rolety i plisy

Podsumowanie

Sposobów na ciekawą aranżację wnętrza jest wiele. Kluczem do sukcesu jest zwracania uwagi na detale, które mogą znacząco wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Warto także brać pod uwagę zdanie profesjonalistów, którzy znają tajniki odpowiedniego operowania światłem i elementami dekoracyjnymi. W taki sposób wnętrze będzie na pewno zgrane pod kątem stylu dzięki czemu końcowy efekt będzie zachwycający.