Zalety symulatora wzrostu roślin

Niskie temperatury, które występują pod koniec kwietnia i na początku maja w naszym kraju i na dużych obszarach, często sięgające najwyżej kilkunastu stopni i większe różnice temperatur między dniem a nocą, spowodowały szkody w roślinach. Warto wiedzieć, w jaki sposób można zapobiegać tego typu szkodom.

Jak stymulatory wzrostu wpływają na rośliny?

stymulator wzrostu roślinKlimat ma decydujący wpływ na stan roślinności. Niestety, w czasie, gdy na polach musi odbywać się nawożenie lub stosowanie środków ochrony roślin, aura często nie jest korzystna dla rolników. Fioletowy kolor liści jest wynikiem niskich temperatur i silnych wiatrów. Z drugiej strony, ciemnienie i wysuszenie krawędzi ostrza liści jest reakcją pszenicy na zastosowane preparaty ochrony roślin. Objawy te występują na polach z różną intensywnością. Jednak wyraźnie widoczne są wszystkie różnice odmianowe. W tej sytuacji należy wiedzieć, jak skutecznie pomóc roślinom. Warto w tej sytuacji stosować stymulator wzrostu roślin. Uszkodzenie liści ma negatywny wpływ na stan roślin i przyszłe plony. Aby pomóc roślinom w regeneracji i odbudowie powierzchni asymilacyjnej, zaleca się stosowanie dostępnych na rynku stymulatorów wzrostu. Preparat wspomaga roślinę w procesie regeneracji i gojenia uszkodzeń, wpływając na syntezę białek immunologicznych, co pozwala na szybszą reakcję immunologiczną rośliny. Ponadto proteiny immunologiczne są odpowiedzialne za ochronę roślin przed szczególnie niebezpiecznymi chorobami w przypadku osłabienia i zmniejszenia odporności roślin.

Na zakończenie warto zatem podkreślić raz jeszcze, że stymulator wzrostu przeznaczonym do aplikacji dolistnej i nawadniania upraw polowych roślin rolniczych, warzywnych i szklarniowych, drzew owocowych i roślin ozdobnych, jest bardzo skuteczny. Warto zatem po niego sięgnąć w każdej sytuacji.