Wymiana rozdzielacza cieplnego

Kupno mieszkania z drugiej ręki wymagało ode mnie przeprowadzenia gruntownego remontu. Oprócz konieczności równania ścian i sufitów, niezbędna była także wymiana wszystkich instalacji. Chciałam, aby moje wymarzone gniazdko było eleganckie, ciepłe i bezpieczne.

Rozdzielacze ciepła do instalacji grzewczej

rozdzielacz tecePostanowiłam więc wymienić ogrzewanie podłogowe. Niestety, poprzednia instalacja nie była w dobrym stanie technicznym. W sklepie internetowym musiałam wybrać m.in. rozdzielacz tece. Urządzenie było mechanizmem pasującym do zakupionych wcześniej rur grzewczych. Wśród akcesoriów, które musiałam wymienić były także taśmy brzegowe czy profile dylatacyjne. Niezbędne okazało się także użycie klipsów do tackerów. Wszystkie zamontowane komponenty współpracują z termostatami grzewczymi zamontowanymi przy kaloryferach. Zaprojektowany układ działa bezproblemowo. Dzięki temu rozwiązaniu mogę cieszyć się ciepłymi podłogami w sezonie grzewczym. Umożliwia mi to chodzenie po domu bez konieczności noszenia kapci, za którymi nie przepadam. Okazało się to praktycznym rozwiązaniem w szczególności w korytarzu, gdzie nie mam zainstalowanego kaloryfera. Dzięki temu to pomieszczenie nie wychładza się tak szybko. Wracając do domu i zdejmując buty nie mam uczucia ciągnięcia zimna od spodu. Zwiększa to mój komfort, zwłaszcza w okresie zimowym. Dzięki generalnemu remontowi mogę także cieszyć się odświeżonym mieszkaniem. Jest mi niezwykle przyjemnie przebywać w tak nowoczesnych i dobrze wyposażonych pomieszczeniach. Choć remont zajął mi więcej czasu niż początkowo zakładałam, cieszę się z jego zakończenia.

Metamorfoza mojego mieszkania wymagała włożenia dużego nakładu pracy. Musiałam m.in. wymienić instalacje grzewczą. Dzięki nowemu mechanizmowi mogę korzystać z wydajnego systemu ogrzewania. Pozwala mi to utrzymać w mieszkaniu właściwą temperaturę podczas okresu jesienno-zimowego.