Dobrej jakości garnki w restauracji hotelowej

Dostałem pracę jako szef kuchni w jednej z najlepszych hotelowych restauracji. Często jadali tutaj posiłki znani ludzie a ja mogłem dla nich gotować i był to dla mnie ogromny zaszczyt. Miałem ogromne doświadczenie i ponadto byłem jednym z najlepszych kucharzy w mieście.

Wybór najlepszego zestawu garnków do restauracji hotelowej 

zestawy garnków wmfWłaściciel hotelu mnie cenił i zawsze spełniał wszystkie moje prośby. Kuchnia została całkowicie dostosowana do moich potrzeb a ja sam wybrałem sobie ludzi, z którymi pracowałem. W ostatnim czasie postanowiłem wprowadzić kolejne zmiany. Kiedyś miałem świetnej jakości zestawy garnków WMF, w których nic się nie przypalało a potrawy smakowały wyjątkowo dobrze. Mięso było zawsze soczyste a warzywa chrupiące. Poszedłem więc do właściciela hotelu, żeby zakupił do mojej kuchni zestaw takich garnków. Szef miał w tym czasie masę spraw na głowie i dał mi pieniądze, żebym sam kupił te garnki. W kuchni wszyscy wiedzieli co robić, dlatego na zakupy poszedłem od razu. Jak najszybciej chciałem zacząć gotować w tych porządnych garnkach. Sklep oferujący te niezawodne zestawy mieścił się niedaleko i dzięki temu wszystko załatwiłem w mgnieniu oka. Wróciłem do kuchni z nowym zestawem markowych garnków i od razu je wyparzyłem. Zawsze tak robiłem przed pierwszym użyciem. Mogłem w końcu gotować potrawy należycie i miałem świadomość, że klienci restauracji bardzo szybko zauważą różnicę. Potrawy wychodziły mi o wiele smaczniejsze i byłem zadowolony.

Dostałem po jakimś czasie propozycję pracy za granicą, gdzie miałem gotować u boku światowej sławy. Takiej okazji nie mogłem zaprzepaścić i się zgodziłem. Wiedziałem, że dzięki temu jeszcze bardziej rozwinę swoje umiejętności kulinarne a gotowanie było dla mnie najważniejsze.