Wybór naturalnego peelingu

Nasza skóra wymaga regularnej pielęgnacji, aby mogła wyglądać młodo i świeżo. Każda kobieta ma swój własny rytuał piękna, który składa się z kilku etapów. A mianowicie jest to oczyszczanie, złuszczanie i odżywianie w celu poprawy kondycji skóry. 

Z czego jest wykonany peeling do ciała? 

naturalne peelingi do ciałaKażda kobieta z pewnością ma pełną szafkę kosmetyków, których używa na co dzień i raz na czas. Aby skóra była jędrna i gładka, to trzeba ją systematycznie oczyszczać z wszelkich zanieczyszczeń, ale to nie wystarczy. Konieczny jest też zabieg złuszczania martwego naskórka, który każdego dnia gromadzi się na naszej skórze. Do wyboru mamy naturalne peelingi do ciała, które są stworzone na bazie cukru, lub kawy. Są to bezpieczne produkty, które nadają się do wygładzania skóry na całym ciele, bez względu na jej rodzaj. Peelingi mają za zadanie pobudzić krążenie w skórze i delikatnie zetrzeć martwy naskórek, który przyczynia się do zapychania porów. W trakcie aplikacji peelingu, należy wykonać delikatny masaż okrężnymi ruchami i pozostawić go na skórze przez kilka chwil. Po tym czasie można go zmyć ciepłą wodą i zaaplikować na skórę odżywczy balsam, lub krem. Peeling ciała powinno się wykonywać przynajmniej raz, lub dwa razy w tygodniu, ponieważ po tym zabiegu skóra znacznie lepiej wchłania cenne składniki z balsamów, które się na nią nakłada. Ponadto naturalny peeling wspomaga procesy odnowy naskórka, a dzięki zawartości dodatkowych składników odżywczych takich jak na przykład różowa glinka, czy wyciągi roślinne, wzmacnia skórę. 

Peelingi naturalne mogą być dostępne w formie enzymatycznej, dla wyjątkowo delikatnej skóry. Peeling do ciała można także samodzielnie wykonać w domu, z produktów, które znajdują się w każdej kuchni. Wystarczy kilka minut, żeby nasze ciało wyglądało młodo i świeżo.