Estetyczny zlew granitowy

 

Urządzenie kuchni w ciekawym stylu nie jest proste, ponieważ trzeba wiedzieć jakie kolory pasują do konkretnych materiałów. Nie zawsze będzie pasował stalowy zlew, gdyż ma on intensywnie błyszczącą powłokę, która może kontrastować z resztą elementów w kuchni. 

Czy granitowe zlewy są godne uwagi?

zlew granitowy jednokomorowy szarySklepy z wyposażeniem wnętrz oferują swoim klientom szeroki wybór zlewów i baterii różnych producentów, dzięki czemu łatwiej jest dokonać właściwego wyboru. Jeżeli się nie znamy na tym asortymencie, to można skorzystać z porady specjalistów pracujących w takich miejscach, ponieważ dobrze się znają na swojej pracy. W kuchni w jasnych odcieniach będzie najlepiej wyglądał zlew granitowy jednokomorowy szary, ponieważ nie będzie się rzucał w oczy. Granitowe zlewozmywaki są często wybierane przez klientów, gdyż charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na zarysowania i uszkodzenia mogące powstać podczas użytkowania. Granit z jakiego są wykonane zlewy, w osiemdziesięciu procent składa się  piasków granitowych, a w osiemdziesięciu procentach z dedykowanych żywic. Jego tekstura jest niejednolita, ponieważ dodawany piasek nigdy nie ma jednakowej barwy. Aby ułatwić utrzymanie w nim czystości, producenci zastosowali w modelach granitowych unikalną powłokę antybakteryjną. W sprzedaży dostępne są zlewozmywaki jednokomorowe idealnie wpasowujące się w małą kuchnie, lub dwukomorowe sprawdzające się w dużych rodzinach. Oba modele zlewów mogą jeszcze posiadać ociekacz po jednej stronie.

Granitowe zlewozmywaki najczęściej są spotykane w kolorze białym, kremowym, szarym i czarnym. W kwestii wyboru kształtu zlewu, zdecydowanie królują okrągłe, kwadratowe i prostokątne. Mogą one mieć różną głębokość i wielkość w zależności od producenta.