Tradycyjne leczenie pijawkami

Zachowanie zarówno dobrostanu fizycznego jak i duchowego nie jest łatwym zadaniem. Wymaga stosowania odpowiedniej diety bogatej w witaminy, minerały oraz odpowiednią podaż białka, węglowodanów i tłuszczów. Tradycyjne leczenie pijawkami było wykorzystywane od najdawniejszych lat już przez Egipcjan.

Sposoby leczenia żylaków

leczenie żylaków pijawkamiPogrubione oraz bolesne żyły, które powodują ból oraz zmęczenie kończyn dolnych występują u wielu pacjentów. Leczenie żylaków pijawkami jest skuteczną metodą, która staje się coraz bardziej popularna. Amerykańska Agencja Żywności w 2005 roku uznała hirudoterapię za oficjalną metodę leczniczą. Pijawki hodowane są w sterylnych warunkach w laboratorium. Leczeniem za ich pomocą zajmują się osoby odpowiednio przeszkolone, które posiadają potwierdzone kwalifikacje. Najczęściej są to osoby związane z medycyną takie jak lekarz czy też pielęgniarka. Pijawki przystawia się w okolicy miejsca zmienionego chorobowego. Co ważne skóra musi w tym miejscu być nieuszkodzona, pozbawiona blizn oraz ran. Ugryzienie pijawki jest praktycznie bezbolesne. Po ugryzieniu pijawka wtłacza do naszego organizmu wiele enzymów leczniczych, a co najważniejsze hirudynę wpływającą na rozrzedzenie krwi. Udowodniono, że substancje, które znajdują się w gruczołach ślinowych pijawek wykazują działanie antynowotworowe. Hirudozwiązki o których tak głośno się mówią wpływają na działanie układu krwionośnego oraz limfatycznego.

Jak powszechnie wiadomo od najdawniejszych czasów stosowano leczenie pijawkami w sytuacji występowania wielu objawów chorobowych. Leczenie żylaków pijawkami jest bardzo powszechne i skuteczne w dzisiejszych czasach. Hirudyna, którą wydzielają pijawki wpływa na rozrzedzenie krwi, działanie układu krwionośnego oraz limfatycznego.