Karmy hipoalergiczne dla psa

Karmienie zwierząt ma kluczowe znaczenie dla ich zdrowia. One tak samo jak ludzie są tym co jedzą. Jeżeli będą spożywać słabej jakości karmę, to najprawdopodobniej będą miały problemy zdrowotne, z którym trzeba będzie iść do weterynarza.

Skład karmy hipoalergicznej dla psów

karma hipoalergiczna dla psaMając psa w domu, trzeba się liczyć z wieloma obowiązkami i systematycznym dbaniem o niego. Poza uwagą i codziennymi spacerami, trzeba zapewnić mu odpowiednie żywienie, które pomoże mu zachować na długo dobry stan zdrowia. Bywa, że zwierzęta domowe mają różne alergie i kłopoty trawienne po spożyciu tradycyjnej karmy, które objawiają się wypadaniem sierści, problemami z wypróżnianiem, czy zaropiałymi oczami.  Specjalna karma hipoalergiczna dla psa, który ma nietolerancje pokarmową szybko postawi go na nogi i zlikwiduje przykre objawy. Karmy te nie zawierają zbóż, mąki pszennej, ani kukurydzy, dzięki czemu są właściwe dla zwierząt z wrażliwym żołądkiem. Źródłem węglowodanów jest lekkostrawny ryż pochodzący z wyselekcjonowanej uprawy, albo słodkie ziemniaki, które są łatwo przyswajalne przez układ pokarmowy psów. Sucha karma zawiera około czterdziestu procent świeżego mięsa jagnięcego, albo drobiowego, które zostało wysuszone i przerobione w formę małych kuleczek, łatwych do pogryzienia. Dodatki warzywne takie jak marchewka, seler, pietruszka, dostarczają zwierzęciu niezbędnych składników mineralnych i witamin. Karmy hipoalergiczne nie zawierają glutenu, soli i laktozy. Mogą być spożywane przez wszystkie dorosłe psy.

Karmę dla zwierząt kupimy w każdym sklepie zoologicznym w formie praktycznych opakowań po trzysta gramów, albo kilogramowych paczek. Poza suchą karmą, zwierzętom domowym trzeba zapewnić stały dostęp do bieżącej wody, gdyż ta karma jej nie zawiera.