Specyfika apartamentów nad morzem

Sopot jest kurortem czynnym cały rok, jednak to letnia pora przyciąga najwięcej turystów z całego kraju i nie tylko. Jeżeli tylko pogoda dopisuje, to na plaży jest zawsze tłum ludzi, a w pobliskich restauracjach komplet gości. Hoteli i prywatnych kwater jest tak dużo, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Standard apartamentów w Sopocie

apartamenty w SopocieZgodnie z definicją, apartamenty mają dużo wyższy standard niż zwykłe mieszkanie i stąd wynika ich wyższa cena. W sezonie letnim i zimowym kwota za wynajem zawsze idzie do góry, bo wiadomo, że każdy właściciel chce jak najwięcej zarobić aby przetrwać poza sezonem. Wszystkie apartamenty w Sopocie są bardzo zróżnicowane pod względem lokalizacji i wielkości, ale standard mają identyczny. Zawsze będzie to nowoczesna, w pełni wyposażona kuchnia, salon z dużym telewizorem, łazienka z wanną lub prysznicem oraz przestronny przedpokój, pod warunkiem, że metraż mieszkania na to pozwala. Bywa, że mają balkony no i obowiązkowo miejsca parkingowe dla gości. Niektóre są nawet wyposażone w klimatyzację. Wynajem apartamentu w Sopocie to koszt ok. 350 zł za osobę w zależności od lokalizacji. Najpiękniejsze apartamenty z widokiem na morze są w hotelu Grand, ale też ich wynajęcie najwięcej kosztuje. Taniej wynajmiemy apartament od prywatnej osoby niż w hotelu choć warunki będą jednakowo komfortowe. Dodatkowo w hotelach mamy sporo dodatkowych usług, których nie świadczą prywatni właściciele. Wyższy standard lokalu choć częściowo rekompensuje nam straty jakie ponosimy, kiedy pogoda jest kapryśna i jest więcej chmur, deszczu niż słońca.

Nad morze przyjeżdżamy przede wszystkim dla morza, plaży i słońca, a wybór noclegu jest sprawą drugorzędną choć nie warto na niej oszczędzać. Apartament jest lepszy niż zwykły pokój czy mieszkanie średniej klasy choć jest droższy o 15-20%.