Rodzaje folii do oczka wodnego

Oczko wodne jest takim rodzajem zbiornika, który może powstać dosłownie wszędzie głównie ze względu na swoje stosunkowo niewielkie rozmiary. Tworzenie czegoś takiego między innymi na piaszczystej glebie nie miałoby jednak sensu bez folii do oczek wodnych. Nie chodzi tutaj jednak tylko o zapobieganie przedostawaniu się wody do gleby. Taka folia jest istotna z jeszcze innych powodów.

Jak postępować z folią do oczka wodnego?

folie na oczka wodneSposób postępowania z folią będzie zależał oczywiście głównie od materiału, z jakiego powstała tak samo zresztą, jak specyficzne właściwości tego produktu. Istotne dla nas jako użytkowników takich folii mogą być informacje odnoszące się do tego, że doskonale znoszą one intensywne promienie słońca. Jeżeli interesują nas takie folie na oczka wodne PCV to doskonały wybór. Taka folia ma optymalnie dopasowana grubość, która często zależy również od całkowitej wielkości. Dopasowanie tych szczegółów nie będzie żadnym problemem, bo producenci często przy zakupie oferują darmową możliwość przycięcia folii na konkretny wymiar. Ewentualny nadmiar w czasie tworzenia oczka wodnego możemy jednak swobodnie usunąć samodzielnie, bo wystarczą do tego proste narzędzia. Taka folia jest popularna i lubiana również przez to, że dziury da się uszczelniać pod warunkiem korzystania z właściwych substancji. Folie EPDM nie będą od nas wymagały takich działań i to nawet przez 50 lat zgodnie z tym, co twierdzi producent.

Wynika to głównie z tego faktu, że powstają one z różnych odmian gumy, ale ich składniki są tak dopracowane, żeby konkretna folia nie mogła zmieniać kształtu pod wpływem zmian temperatury. Byłoby to przecież zjawisko bardzo niekorzystne. Przyglądając się oczkom wodnym z foliami, zauważymy, że nie ma tam nigdy żadnych glonów, a to, co niechciane da się łatwo usunąć.