Przydatne schody dla psów

 

Wszyscy chcemy dbać i troszczyć się o nasze zwierzaki, zapewniając im jak najlepszy byt przez te kilka lat ich krótkiego i pięknego życia. Jednak starsze i schorowane pieski często mają problemy ze zdrowiem, spędzające nam sen z powiek. Wymyślane są coraz to nowe rozwiązania i gadżety, które mają nam pomóc w codziennym, domowym funkcjonowaniu ze zwierzakiem.

Gadżet dla psów

schodki dla psaCodzienne obcowanie z czworonożnymi może nie być łatwe. Każda rasa ma swoje charakterystyczne wady, z którymi trzeba walczyć. Są jednak super gadżety, które choć trochę mogą usprawnić codzienne funkcjonowanie. Dla starszych psów oraz małych ras, mających problemy ze skakaniem, dobrym rozwiązanie będzie podpórka. Chodzi oczywiście o miejsca, takie jak kanapa czy fotel. Wszyscy wiemy, jak bardzo psiaki kochają spędzać z nami czas, po prostu leżąc u naszego boku na kanapie. Również wskakiwanie na nawet niezbyt wysokie łóżko może nadwyrężać stawy skokowe. Dlatego warto zaopatrzyć się w schodki dla psa, które umożliwią mu bezbolesne wspięcie się na wysokości naszych mebli. Nauka pieska wchodzenia i przede wszystkim schodzenia z nich, zamiast zeskakiwania, może okazać się czasochłonna i wymaga pokładów cierpliwości i czasu. Wysiłek będzie jednak sowicie wynagrodzony. Warto dbać o stawy czworonogów zawczasu, by cieszyć się zdrowiem w przyszłości.

Schodki można z łatwością dostać w sklepach internetowych lub zamówić w sklepach zoologicznych. Koszt jest zależny od materiałów, z jakich są one wykonane. Te najczęściej polecane są drewniane, wyłożone wykładziną, by nie kaleczyć psich łap. Dla leniwych do nauki piesków są również takie rozwiązania, jak rampy, czyli prosta deska ze szczebelkami. Nauka wchodzenia na nią jest nieco łatwiejsza od tradycyjnych stopni.