Czy warto kupić skuter elektryczny?

 

Osoby niepełnosprawne nie są skazane na tradycyjne wózki inwalidzkie napędzane siłą mięśni i często bardzo niekomfortowe. Bowiem na rynku są dostępne również pojazdy elektryczne, które cechują się najwyższą jakością użytkowania.

Ceny skuterów inwalidzkich

skuter elektryczny cenaJeżeli chodzi o elektryczne pojazdy dla inwalidów w grę wchodzą wózki oraz skutery. Te drugie są dużo bardziej praktyczne i wszechstronne, toteż na nich się skoncentrujemy. Skutery wyposażone są w przednie i tylne lampy LED, dzięki czemu można z nich korzystać także po zmroku, mają też liczne odblaski więc pojazd jest maksymalnie widoczny dla innych użytkowników ruchu. Jeżeli chodzi o siedzisko, to jest ono głębokie i wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Skuter inwalidzki ma udźwig stu dwudziestu kilogramów, toteż mogą korzystać z niego także osoby z nadwagą, którym poruszanie się sprawia trudność. Jeżeli chcemy kupić skuter elektryczny cena jest zależna od marki producenta oraz zaawansowania technologicznego pojazdu. Dlatego też znajdziemy skutery za kilka tysięcy złotych, ale również te, za które zapłacić trzeba kilkanaście. Jednakże klienci najczęściej nie wybierają tych najdroższych, bowiem niewielu stać na taki zakup. Toteż największym zainteresowaniem cieszą się wersje za około sześć-siedem tysięcy. Taka kwota pozwala na zakup naprawdę solidnego sprzętu, który będzie służył długie lata. Zaletą skuterów jest fakt, że można nimi jeździć w dowolnym terenie i przy dowolnej aurze, bowiem są wyposażone w doskonałe amortyzatory i wielozadaniowe opony.

Bardzo ważnym aspektem posiadania skutera jest kwestia iż jego obsługa jest dziecinnie prosta i poradzi sobie z nią dosłownie każdy. Oczywiście wymaga określonego czasu praktyki, ale ten czas szacuje się w dniach, nie tygodniach.