Profesjonalne prane dywanów

Dywan w moim salonie podobał się każdemu. Wszyscy chwalili że jest taki miękki, piękny, przyjemny w dotyku. Nie był tani, ale po pięciu latach nadal prezentuje się rewelacyjnie. Kolor i faktura idealnie współgrały z resztą wyposażenia salonu. Odkurzałam go starannie co tydzień, tak by zabrudzenia nie osadzały się w jego włóknach, raz na pół roku też go prałam samodzielnie.

Usuwanie plam z dywanów

pranie dywanów ŁódźMiałam zawsze specjalny proszek który rozsypywało się na dywan, zostawiało na kilkanaście minut, a potem odkurzało odkurzaczem. Jednak okazało się, że ta metoda nie jest niezawodna. Raz zaprosiłam znajomych na małe spotkanie podczas którego kolega rozlał na dywan wino, a koleżanka zachlapała go sosem. Od razu starałam się wyczyścić dywan wilgotną szmatką i go osuszyć, by przynajmniej część zabrudzenia zeszła. Sądziłam, że jak go porządnie wypiorę to plamy znikną. Jednak ani proszek czyszczący, ani szampon piorący nie dał mi satysfakcjonującego efektu. Plamy były rozjaśnione, mniej widoczne, ale nadal tam były. Nie o to mi chodziło. W związku z tym zdecydowałam się na profesjonalne pranie dywanów Łódź. Innej opcji nie było. Umowiłam się z ekspertami na piątek po pracy. Oni przywieźli sprzęt do prania ekstrakcyjnego oraz specjalne środki na trudne zabrudzenia. byłam w szoku jak mój dywan wyglądał po czyszczeniu. Nie tylko plamy z sosu i wina zniknęły, ale cały dywan wyglądał cudownie. Był tak ładny jak nowy, dopiero po praniu zobaczyłam jak bardzo był zakurzony i poszarzaly mimo częstego czyszczenia.

Dodatkowym atutem profesjonalnego prania było to, że zabija ona roztocza i drobnoustroje, które szkodzą alergikom i przyjemnie odświeżył zapach dywanu. Mimo iż nie śmierdział dymem tytoniowym czy psią sierścią to jednak nie miał tak świeżego, lekko kwiatowego zapachu jak po praniu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi