Problemy stomatologiczne u dzieci

Każdy rodzic powinien uczyć swoje dziecko, że o zęby należy dbać od najmłodszych lat. Tylko w ten sposób można uniknąć wielu chorób i wizyt w gabinecie stomatologicznym (które dzieciom zazwyczaj nie kojarzą się z niczym przyjemnym). Jednak wizyta u dentysty wcale nie musi oznaczać dla dziecka traumy.

Leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych

Dentysta dla dzieci RzeszówPrzeciwnie – obecnie coraz więcej gabinetów stomatologicznych specjalizuje się w leczeniu uzębienia właśnie dzieci. Powstaje nawet zupełnie nowa dziedzina stomatologii, która zajmuje się tylko i wyłącznie leczeniem zębów dzieci. U dzieci bardzo często dochodzi do pojawiania się próchnicy. Nie wróży ona niczego dobrego. Nie da się ukryć, że większość dzieci uwielbia słodycze, a te wcale nie pomagają w walce z próchnicą. Przeciwnie – jeszcze bardziej ją potęgują. Próchnica z kolei łatwo może doprowadzić do zniszczenia zęba, a w konsekwencji tego pojawienia się bólu, który wymaga wizyty w gabinecie dentystycznym. Dentysta dla dzieci Rzeszów z pewnością poradzi sobie z tym problemem. Dla rodzica kłopotem może być jednak namówienie dziecka na wizytę w gabinecie. Dlatego wiele gabinetów ma w swojej ofercie tzw. wizyty adaptacyjne dla dzieci, by te mogły się przekonać, że leczenie stomatologiczne wcale nie musi być bolesne. Próchnica to schorzenie, które może również wywoływać choroby dziąseł u dzieci. To samo dotyczy błon śluzowych jamy ustnej. Są to schorzenia bardzo nieprzyjemne, bolesne, które mogą być jednak skutecznie leczone.

Wiadomo, że najpierw trzeba pozbyć się próchnicy, czyli przyczyny. Później wystarczy płukanie jamy ustnej preparatami dezynfekcyjnymi, łagodzącymi podrażnienia, stany zapalne. Próchnica dotyczy nie tylko zębów mlecznych, ale również zębów stałych. W obu przypadkach możliwe jest pozbycie się tego problemu.