Pomoc usług hydraulicznych przy zakładaniu basenu – konieczna?

Coraz więcej z nas decyduje się na założenie własnego basenu w swoim ogrodzie albo domu. Oczywiście jest to jak najbardziej wygodne rozwiązanie i podwyższenie komfortu. Jednak czy posiadanie basenu to nie dodatkowe obowiązki i problemy? Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić z czyjej pomocy warto skorzystać i jaki rodzaj basenu dla siebie wybrać.

Zbiorniki na wodę – plastikowe czy murowane

Zbiorniki na wodęOczywiście na samym początku powinniśmy zastanowić się jaki rodzaj basenu będzie dla nas najlepszy. Będzie to z całą pewnością uzależnione od ilości miejsca, które posiadamy i od funduszów. Zdecydowanie nie bez znaczenia będą również nasze oczekiwania. Z jakich basenów w ogólne możemy skorzystać? Przede wszystkim będą to baseny zewnętrze. Rzadko kiedy decydujemy się na wybudowanie basenu we wnętrzu swojego domu. Nie możemy wiązać tego, że basen jest zewnętrzny z tym, że będzie on mógł nam służyć jedynie przez letni sezon. Można jak najbardziej wybrać basen zewnętrzny, jedynie z odpowiedniego rodzaju zadaszeniem, a w tym przypadku również z zabudową. Poza tym nasz wybór będzie dotyczył również tego, w jaki sposób basen zostanie wybudowany. Może się okazać, że lepszym dla nas niż wymurowanie basenu będzie rozwiązanie, w które wchodzą plastikowe zbiorniki na wodę. Musimy przede wszystkim przemyśleć czy wymurowany basen nie będzie za dużym kosztem. Jednak w przypadku wbudowania w ziemię plastikowego zbiornika musimy pamiętać o tym, że może szybciej ulec zniszczeniu. Zbiorniki na wodę są oczywiście testowane w wielu warunkach i producenci gwarantują naprawdę wysoką jakość. Jednak musimy przedyskutować swój wybór ze specjalistą, który będzie mógł obejrzeć nasz ogród i doradzić.

Chemia basenowa i inne konieczne do zastosowania elementy

Chemia basenowaNie można jednak zapominać, że budowanie basenu to jedynie wybranie zbiornika. Ważne będzie również późniejsze dbanie o odpowiedni stan wody. Będzie to gwarantem bezpiecznych kąpieli. Musimy potraktować to ze szczególną uwagę, zwłaszcza dlatego, że basen znajduje się na świeżym powietrzu. Jak wiemy w tym przypadku może wystąpić naprawdę wiele rożnych zanieczyszczeń. O czym musimy pamiętać posiadając basen? Najważniejsze będzie wyposażenie swojego domu w:

  • odkurzacz do basenu,
  • środki do pielęgnacji wody,
  • chemię basenową.

Zdecydowanie największe znaczenie będzie miała w tym przypadku chemia basenowa i wszystkie zabiegi, które dzięki niej możemy wykonać na wodzie. Pierwsze o co powinniśmy zadbać o to wyregulowanie pH naszej wody. Czemu to będzie służyć? Przede wszystkim jeśli woda będzie miała optymalne PH czyli nie będzie ani kwaśna ani zasadowa, inne użyte środki, zwłaszcza te dezynfekcyjne będą o wiele bardziej skuteczne. I właśnie kolejnym etapem będzie dezynfekcje. Jej dokonuje się zazwyczaj przy pomocy takich pierwiastków jak chlor i tlen. Dezynfekcja wody ma na celu zniszczenie wszelkich mikroorganizmów w tym również grzybów i bakterii. Nie należy zapominać przy tym o zabezpieczeniu wody przed wyrośnięciem alg. To one będą odpowiedzialne za śliski nalot na dnie i ścianach basenu. Mimo dezynfekcji warto zaopatrzyć się w specjalny środek do walki z algami. Natomiast ostatnim etapem dbania o uzdatnianie wody basenowej będzie koagulacja., podczas której z wody usuwa się wszelkie zmętnienia. Substancjami powodującymi zmętnienie wody mogą być sole, kwasy i zasady.

Usługi hydrauliczne – czy w tym przypadku będą konieczne?

Usługi hydrauliczneNie można zapominać o tym, że basen będzie działał na zasadzie podłączonych instalacji wodnych do zbiornika. Zależy nam na regularnej wymianie wody i jej filtrowaniu. Dlatego właśnie zainwestujemy w odpowiedni system rur i w odpowiednie podłączenia do kanalizacji. Jednak w związki z tym może wystąpić kilka niezbyt przyjemnych problemów. Wtedy właśnie przyda się na pewno pogotowie hydrauliczne. Jeśli zauważymy, że któraś z rur nie działa prawidłowo, czy tez woda, które dostaje się do basenu nie spełnia oczekiwań, z całą pewnością usługi hydrauliczne to będzie to czego potrzebujemy. Można również już na etapie budowy basenu potraktować usługi hydrauliczne jako niezbędną pomoc. Może dzięki temu zapobiegniemy niekorzystnym awariom.


Więcej w temacie basenów można znaleźć na:

  • Gotix.com.pl – dystrybutor chemii basenowej i gospodarczej
  • Budujemydom.pl – rady jak wybudować swój własny basen w ogrodzie
  • Twojmonter.pl – strona internetowa hydraulika z Bydgoszczy
  • Scheer.com.pl – producent zbiorników na wodę oraz kotłów

Podsumwoując

Zakładanie prywatnego basenu może być dość trudna. Jeśli jednak potrafimy podejść do tego profesjonalnie i potrafimy sami wszystko wykonać, jak najbardziej pozwoli to nam zaoszczędzić. Jednak musimy pamiętać, że w razie konieczności możemy skorzystać z pogotowia hydraulicznego i jego usług.