Poduszki rehabilitujące poprzez masaż

 

Jeszcze w ubiegłym stuleciu osobami uskarżającymi się na dolegliwości kręgosłupa byli pracownicy wykonujący trudne prace fizyczne, bądź kobiety w kwiecie wieku, które wraz z przechodzeniem w etap menopauzy nie były na tyle chronione, by nie odczuwać negatywnych objawów osteoporozy. Kości tracące ilość niezbędnego wapnia były narażone na kurczenie się, a w parze z tym bóle kręgosłupa oraz tendencje do łamliwości.

Masaż jako forma leczenia schorzeń kręgosłupa

poduszka masująca kręgosłupMasaż kręgosłupa może mieć na niego zbawienny wpływ, o ile zostanie przeprowadzony profesjonalnie, po wcześniejszej słusznej diagnozie. Sam cierpiący jednak na bóle kręgosłupa, w danym momencie niej jest w stanie wykonać zabiegu, który niwelowałby odczucie bólu . W takiej sytuacji, niezbędne są substytuty rąk masażysty, takie jak poduszka masująca kręgosłup. Jej działanie lecznicze  i profilaktyczne leży w łagodnie powtarzanym ruchu masażu w kierunku od klatki piersiowej i samego kręgosłupa, w dwie naprzeciwległe strony. Biorąc pod uwagę wielość schorzeń kręgosłupa, sztuczne masaże różnią się od siebie techniką wykonania i częstotliwością zalecanych zabiegów. Biorąc pod uwagę utrudnienia w korzystaniu ze zleconych zabiegów, które mają pomagać cierpiącym, poduszka masująca kręgosłup jest rozwiązaniem niemalże idealnym, a wielość ich typów, pomaga w doborze odpowiedniego działania leczniczego do specyfiki dolegliwości pacjenta. Sprzęt rehabilitacyjny nigdy nie należał do tanich elementów wyposażenia gabinetu lekarza, zakupienie zaś przyrządu objętego gwarancją, z którego można korzystać zgodnie z zapotrzebowaniem, również do tanich nie należy.

Jednak właściwe posługiwanie się urządzeniem, jego konserwacja, a przede wszystkim wdrożenie do procesu posługiwania się poduszką, jak każdym innym urządzeniem gospodarstwa domowego, może nam zagwarantować jego niezachwiane funkcjonowanie, niosące tym samym poprawę stanu zdrowia pacjenta, dla którego dotychczas ulgę gwarantowały tylko środki przeciwbólowe.