Bestsellery wśród religijnych powiesci

Książki to bez wątpienia najstarszy i chyba najważniejszy element popkultury. Liczba gatunków, które obejmuje ta kategoria, jest niewyobrażalna, również to ile pozycji wpłynęło na rozwój ludzkości, jest liczbą bardzo dużą. Nie skłamię, mówiąc, że bez niektórych książek, ludzkość nie byłaby taka, jaka jest teraz. Jednak jest kategoria książek, która w szczególny sposób wpływa na wielu ludzi. Mowa tu oczywiście o książkach katolickich.

Książki katolickie-bestsellery chrześcijańskich powieści

książki katolickie bestselleryKsiążki tego typu, jak każde, są mniej lub bardziej popularne, zależy, o jakim kraju i kulturze mówimy. Dlatego też warto się przyjrzeć bestsellerom katolickich powieści, które często są bardzo dobrze napisanymi książkami samymi w sobie, a dodatkowo mogą znacząco wpłynąć na człowieka, zmienić jego światopogląd, zmienić przekonania czy wierzenia. Zatem jakie są książki katolickie bestsellery? Książka autorstwa Anthony’ego De Mello pt.: „Przebudzenie”, to zbiór rekolekcji wygłoszonych przez autora, który był jezuitą, mistykiem oraz psychoterapeutą. To kolekcja tekstów, które wg autora mają „otworzyć oczy” i pokazać drogę ku tytułowemu „Przebudzeniu”. Drugą pozycją będzie seria „Rozmowy z Bogiem” pióra Neale’a Donalda Walsch’a. Książki są zbiorem pytań do Boga, które autor niegdyś zapisał na kartce, po chwili zorientowawszy się, że Bóg od razu na tej samej kartce na rzekome pytania odpowiada. Jako ostatnią książkę, chciałby podać „Podział ostateczny” autorstwa C. S Lewisa. Jak opisuje autor, ta książka opisuje drogę z piekła do nieba oraz odpowiada na pytanie „czym jest zło”.

Książki religijnie, to ciężki temat i przez wielu ludzi pomijany. Nie można jednak zaprzeczyć, że dla równie dużej ilości ludzi są to książki ważne, które pomogły im się ukształtować i odnaleźć siebie. Moim zdaniem warto dać szanse chociaż jednej z tych książek, chociażby dlatego, by przekonać się, czy na pewno nic nie tracimy, bo może okazać się, że pomijając te książki, tracimy naprawdę wiele.