Podstawowe zasady montowania okien

Wybór odpowiednich okien do naszego domu, mieszkania czy biura jest bardzo ważny nie tylko ze względów wizualnych ale również innych, kluczowych funkcji jakie okna spełniają. Ich funkcja izolacji termicznej i akustycznej musi zostać spełniana. Jednak dziś zajmiemy się innym kluczowym aspektem, wpływającym w znacznym stopniu na nasz komfort użytkowania okien.

Zasady montażu okien

montaż okien bydgoszczMianowicie chodzi o montaż okien bydgoszcz. Nieprawidłowy montaż da opłakane skutki bez względu na to jak wysokiej jakości okna zakupiliśmy, co więc zrobić by montaż był prawidłowy? Pierwsza kwestia dotyczy szerokości i wysokości okna względem ościeżnicy. Okno powinno być niższe i węższe o około 3 cm, dzięki czemu uzyskujemy przestrzeń, szczelinę, która jest bardzo ważna. Nie będzie wówczas konieczności na przykład kłucia muru. Tak więc przed montażem należy wykonać staranny pomiar. Należy także precyzyjnie wypoziomować ościeżnicę i przymocować ją dyblami lub kotwami do muru. Najlepiej także osadzić okno poza murem, w strefie ocieplenia. Szczeliny, które uzyskaliśmy dzięki właściwemu pomiarowi wypełniamy specjalnym preparatem uszczelniającym, który zabezpiecza nas przed przedostawaniem się wody lub zimnego powietrza. Najlepiej sprawdza się tutaj pianka poliuretanowa. Niezbędna jest tutaj wiedza i doświadczenie osoby, która będzie wykonywać montaż okien.  Odpowiednie zamontowanie okien pozwoli im spełniać właściwie swoje podstawowe funkcje. Izolacja termiczna, czyli zapobieganie przenikania zimnego i gorącego powietrza do wnętrza domu. Izolacja akustyczna polegająca na tłumieniu hałasów za oknem. 

Odpowiedni pomiar, zastosowanie wysokiej jakości preparatów uszczelniających,  zatrudnienie fachowca wysokiej klasy, okno spełniające najwyższe standardy jakości, to wszystko części składowe sukcesu montażowego. Spełniając wszystkie  te warunki będziemy cieszyć się pięknymi, funkcjonalnymi oknami przez długie lata.