Podstawowe parametry kamery samochodowej

Po drogach publicznych przemieszcza się coraz więcej pojazdów. Jest to spowodowane rosnącymi wymaganiami jeśli chodzi o komfort przemieszczania się i niezależność. Niemniej jednak warto wspomnieć, że samochody są również wykorzystywane jako narzędzie pracy przez wiele grup społecznych. Można tutaj podać przykład chociażby taksówkarzy, kierowców ciężarówek czy przedstawicieli handlowych.

Po co stosowane są kamery do aut?

kamera do autaKażda z tych grup codziennie wykonuje trasy, które nierzadko liczą setki kilometrów. Właśnie dlatego należy zadbać o ergonomię podróży, a co za tym idzie odpowiednie wyposażenie pojazdu. Niektóre z urządzeń podnoszą również bezpieczeństwo oraz pozwalają rozwiać wszelkie wątpliwości w sytuacjach spornych. Takim sprzętem jest kamera do auta, która rejestruje nieustannie obraz sprzed maski pojazdu. Dzięki temu możliwe jest uwiecznienie wszelkich niebezpiecznych zdarzeń czy incydentów drogowych. Materiał wideo może być wykorzystany jako dowód w postępowaniach związanych z kolizjami czy wypadkami. Warto więc zadbać o dobór sprawdzonego urządzenia, które będzie pracować niezawodnie i bezawaryjnie. Pierwszym parametrem jaki należy wziąć pod uwagę jest rozdzielczość matrycy, która powinna umożliwiać nagrywanie w formacie HD lub Full HD. Kolejnym ważnym zagadnieniem jest pojemność pamięci na której jest zapisywany materiał.

Większość wideorejestratorów oprócz pamięci wbudowanej posiada specjalne sloty pozwalające rozszerzyć pamięć do sporych rozmiarów. Niektóre kamery są wyposażone we własne źródło zasilania, którym jest wbudowany akumulatorek. Zalecane jest poszukiwanie modeli, które posiadają wyświetlacz na którym obrazowane są wszelkie najważniejsze ustawienia takie jak chociażby ilość pozostałego miejsca, stan baterii czy podgląd aktualnie rejestrowanego obrazu.