Podłoga z drewna

 

Jestem typem osoby, która bardzo dużą uwagę zwraca na detale. Lubię otaczać się przedmiotami wykonanymi z dobrej jakości materiałów, ponieważ jestem zdania, że lepiej wydać pieniądze raz, a dobrze, niż kilka razy na mało trwałe rzeczy. Dlatego też podczas remontu swojego mieszkania zdecydowałem się, że na podłodze położę prawdziwą deskę dębową, o której od dawna marzyłem.

Podłoga z desek dębowych

deska podłogowa dębowaKiedy ostatnio na moim koncie pojawiła się dość spora górka pieniędzy, stwierdziłem, że jest to odpowiedni moment, by dokonać remontu. Ostatnio remontowałem mieszkanie jakieś dziesięć lat temu, dlatego też przyszedł czas na zmiany. Moje cztery ściany nie są duże. Posiadam zaledwie salon i sypialnię jeśli chodzi o pokoje. Było to dla mnie dobrą informacją, biorąc pod uwagę fakt, że chciałem, by na podłodze w tych pomieszczeniach pojawiła się deska podłogowa dębowa. Nie jest to tania sprawa, ale chciałem raz na zawsze pożegnać się z panelami, które były tylko imitacją prawdziwej, szlachetnej drewnianej podłogi. Takiej podłogi, o jakiej marzyłem od naprawdę dawna. Dlatego też wybrałem się do odpowiedniego sklepu. Początkowo byłem oczarowany sporym wyborem wśród podłóg. Obiektem mojego zainteresowania była jednak deska wykonana z dębu. Kiedy taką znalazłem, od razu na mojej twarzy pojawił się szeroki uśmiech. Ustaliłem z konsultantem szczegóły i sfinalizowałem zamówienie.

Gdy ekipa remontowa weszła do mojego mieszkania, poziom mojej ekscytacji wzrósł. Gdy obserwowałem, jak na podłodze w moim mieszkaniu jest układana dębowa podłoga, serce biło mi szybciej. Dlaczego? W tamtej chwili spełniały się moje wieloletnie marzenia. Marzenia, na które wreszcie było mnie stać. Była to naprawdę piękna chwila, o której z pewnością jeszcze długo nie zapomnę.