Piankowe materace do spania

 

Podczas snu nasz organizm się regeneruje dlatego jego jakość jest ważna dla naszej równowagi fizyczno psychicznej. Długi i nieprzerwany sen sprzyja naszemu zdrowiu dlatego tak ważne jest wygodne łóżko z odpowiednio dobranym materacem o idealnej twardości. 

Jaki powinien być materac z wypełnieniem piankowym?

twardy materac piankowyPowszechnie się uważa, że spanie na twardym podłożu jest dobre dla naszego kręgosłupa, bo zapewnia właściwe podparcie i wspiera naturalne wygięcie w odcinku lędźwiowym. Także osoby z wadami postawy powinny spać na twardym materacu, bo taki jest zalecany przez środowisko ortopedyczne. Do wyboru mamy twardy materac piankowy, sprężynowy i kokosowy. Pianka charakteryzuje się dużą elastycznością i pamięcią poprzedniego kształtu, dzięki czemu szybko wraca do poprzedniej formy. Materace mają kilka grubości, które możemy dopasować do ramy łóżka. Najniższe pianki maja wysokość do dziesięciu centymetrów i polecane są do wysokich łóżek. Średnia wysokość mieści się w granicach między jedenaście a dwadzieścia centymetrów i jest najczęściej wybierany przez osoby lubiące spać na plecach. Najgrubszy, twardy materac ma wysokość powyżej dwudziestu pięciu centymetrów i najlepiej pasuje do niskich łóżek. Pianka jest antyalergiczna dlatego też jest zalecana osobom zmagającymi się z wszelkimi alergiami, ale także może być stosowana w łóżeczkach małych dzieci. Materace są pokryte specjalną powłoką przepuszczającą powietrze i zapewniającą odpowiednią wentylację. Na takim materacu się nie spocimy.

Spanie na źle dobranym materacu może się skończyć bólem kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Materac powinien dobrze amortyzować ruchy i nie uginać się za bardzo pod naszym ciężarem. Twardość podłoża musi być też dopasowana do wagi osoby śpiącej.