Osusz budynek metodą iniekcji

Z pewnością będziemy zadowoleni z osuszania budynków poprzez iniekcję krystaliczną. Metoda ta stała się bardzo popularna w ostatnim czasie, coraz więcej osób zaczęło z niej korzystać w celu osuszenia budynków. Warto wiedzieć więcej na temat tej metody.

Materiał wykorzystywany do osuszania budynków

osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznejMateriał iniekcyjny wykorzystywany do osuszania murów to mieszanina wody, cementu portlandzkiego oraz aktywatora krzemianowego. Z całą pewnością osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej wymaga precyzji i znajomości podstawowych zasad jej montażu. Wysychając materiał iniekcyjny ulega krystalizacji. Proces krystalizacji jest na tyle powolny, że dzięki podciąganiu kapilarnemu preparat uszczelniający przenika równomiernie przez cały obszar wokół otworu. Stąd też konieczność zachowania równych odstępów między otworami – dzięki temu wodoodporna bariera tworzy się na całej długości muru. Pierwsze efekty i trwałość uzyskamy bardzo szybko. W pełni szczelną blokadę przeciwwilgociową uzyskuje się w czasie około 7 dni od wykonania iniekcji – tyle preparat iniekcyjny potrzebuje na całkowite wyschnięcie. Odcięty od wód gruntowych mur w tym czasie wysycha. Do całkowitego wyschnięcia mur może potrzebować więcej czasu – wszystko zależy od stopnia zawilgocenia, pory roku oraz warunków atmosferycznych.

Zwolennicy metody krystalicznej uważają, że trwałość izolacji wykonanej tą metodą jest praktycznie bezterminowa, co wyróżnia iniekcję krystaliczną na tle innych metod iniekcyjnych. Ogólnie przyjmuje się bowiem, że trwałość bariery izolacyjnej jest uzależniona od rodzaju wykorzystanego materiału iniekcyjnego tzw. iniektu, a wykorzystywany w iniekcji krystalicznej aktywator krzemowy charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami krystalicznymi oraz podwyższoną trwałością.