Nowoczesne grzejniki na podczerwień

 

Dlaczego w Polsce ogrzewanie za pomocą podczerwieni jest tak mało popularne? Dlatego, że to rozwiązanie jest stosunkowo młode. Dopiero od niedawna grzejniki ze światłem podczerwonym weszły do użytku powszechnego. Wiele osób jeszcze w ogóle o nim nie słyszało. Warto dowiedzieć się o tej technologii czegoś więcej. Zwłaszcza jeśli jesteśmy w trakcie budowy domu i zastanawiamy się nad tym jaki typ ogrzewania wybrać.

Charakterystyka grzejników z podczerwienią

grzejniki na podczerwieńPoczątkowo grzejniki na podczerwień wykorzystywane były w dużych firmach i biurach. Dopiero od paru lat ten typ ogrzewania okazał się skuteczny również w domach. Przed zamontowaniem grzejników ważne jest obliczenie jak duże zapotrzebowanie na ciepło będzie miał nasz dom. Takimi wyliczeniami powinien zająć się doradca, u którego będziemy chcieli zakupić konkretny typ grzejników. Dla wygody domowników, w każdym pomieszczeniu może znaleźć się panel sterowniczy. Dzięki niemu każda osoba może indywidualnie ustawić optymalną dla siebie temperaturę w pokoju. Dzięki termostatom temperatura nigdy nie będzie niższa ani wyższa od tej jakiej pożądamy. Automat sam włącza i wyłącza grzejniki w odpowiednio ustalonym przez nas czasie. Dużym plusem jest grubość grzejników. Najcieńsze mają grubość zaledwie 2,5 centymetra. Bardzo łatwo jest wtopić je w otoczenie i nie zajmują zbędnej przestrzeni w pokoju.

Zamontowanie grzejników jest niezwykle łatwe. Chociaż oczywiście warto zadbać o to, aby usługę wykonał fachowiec. Zadba on o prawidłowe ustawienie termostatów i paneli kontrolnych. Później wystarczy jedynie zamontować grzejnik na ścianie i podłączyć go do prądu. Umieszczenie ich w domu nie wymaga żadnych specjalnych pozwoleń, projektów ani planów. Oprócz tego nie wymagają dodatkowej wentylacji.