Masaż brzuszka sposobem na kolkę niemowlęcą

 

Opieka nad nowonarodzonym dzieckiem jest sporym wyzwaniem dla świeżo upieczonych rodziców. Maluchy są całkowicie bezbronne i wymagają nieustannej uwagi. Ważne jest, by prawidłowo się o nie troszczyć i dbać o ich rozwój. Czasem jednak pojawiają się różne nieprawidłowości, które mogą być przyczyną dużego strachu i lęku o zdrowie malucha.

Metody przynoszące ulgę w dolegliwościach kolkowych

co jest dobre i skuteczne na kolki dla niemowlątNiepokój rodziców budzą kolki, które są częstą przypadłością wielu niemowląt. Maluch w momencie ataku odczuwa duży ból i głośno płacze. Ciężko jest go uspokoić. Dolegliwości pojawiają się zazwyczaj wieczorem i trwają nawet kilka godzin. Ważne, by zachować spokój i znaleźć skuteczną metodę, która przyniesie ulgę maluchowi. Wielu rodziców zastanawia się, co jest dobre i skuteczne na kolki dla niemowląt. Niektórzy z nich decydują się na domowe metody. Jedną z bardziej popularnych jest masaż brzuszka, który łagodzi dolegliwości bólowe. Delikatny nacisk uspokaja maluszka. Pomocne okazuje się także kołysanie, które skutecznie koi łzy. W przypadku, kiedy metody te okazują się nieskuteczne, warto sięgnąć po specjalne preparaty, które podaje się niemowlętom. Środki w postaci kropli przynoszą ulgę i likwidują wzdęcia, ułatwiając odprowadzanie gazów. W przypadku maluchów karmionych mlekiem modyfikowanym warto sięgnąć po specjalne butelki, które znacznie zmniejszają ilość łykanego powietrza. Często są bardzo pomocne w przypadku niemowląt cierpiących na kolkę. Istnieją różne metody, jedne z nich są skuteczne, inne nie przynoszą pożądanych rezultatów. Każdy rodzic powinien znaleźć sposób, który okaże się skuteczny.

Płaczące niemowlę, które cierpi z powodu kolek, ciężko jest uspokoić. Rodzice powinni jednak starać się zachować zimną krew i spróbować ulżyć maluchowi. Ważne, by okazywać mu dużo miłości i kołysać w ramionach, gdyż często okazuje się to pomocne. Spokój rodzica udziela się niemowlęciu i zdecydowanie poprawia jego samopoczucie.