Leasing dla przedsiębiorców

 

Istnieje wiele możliwości finansowania pojazdów, które zostają zakupione przez firmy, jak również przez przedsiębiorców. Jeśli właściciel firmy nie posiada odpowiedniego wkładu własnego w zakup pojazdu na własność, może wybrać jedną z wielu form finansowania kredytowego samochodu. Dotyczy to każdego rodzaju pojazdu.

Konsumencki leasing na samochód

konsumencki leasing samochodowy katowiceFinansowanie kredytowe pojazdu, może mieć miejsce zarówno w przypadku samochodu nowego, jak również używanego, bez znaczenia okazuje się także sposób wykorzystania pojazdu, jak również jego typ i rejestracja. Leasing na samochód udzielany jest przedsiębiorcom, którzy nie posiadają całkowitej kwoty pieniężnej na zakup danego pojazdu, niemniej jednak jest to także rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą przeznaczać całej kwoty posiadanej na koncie prywatnym. Samochody które mogą zostać objęte kredytowaniem leasingowym, są to samochody osobowe, dostawcze, jak również ciężarowe. Każdy z tych rodzajów pojazdu, może zostać kredytowany, jak również w przypadku pojazdów ciężarowych, w leasing można wziąć także naczepę oraz cysternę. Konsumencki leasing samochodowy Katowice, różni się od leasingu dla firm wyłącznie tym, że nie możemy wliczać w koszty przedsiębiorstwa kosztów utrzymania pojazdu, jak również kosztów za paliwo, ze względu na to, iż w świetle prawa, leasing konsumencki jest traktowany jako kredytowanie pojazdu prywatnego.

Takiego rodzaju usługi kredytowania mają miejsce w przypadku, gdy brany pod uwagę pojazd nie może być traktowany w przedsiębiorstwie jako narzędzie pracy, a także w przypadku, gdy firma nie osiąga jeszcze określonych przychodów, pozwalających na uzyskanie takiego rodzaju kredytu. Warto jednak zapoznać się z możliwościami, oraz skonsultować się z doradcą.