Kupno przedwzmacniacza do gramofonu

 

Chcąc podłączyć nasz gramofon na przykład do głośników komputera lub wejścia liniowego wzmacniacza, musimy pomyśleć nad zakupem pewnych urządzeń. Ponieważ wejścia liniowe głośników nie są przystosowane do pracy z gramofonem, poprzez zbyt małe wzmocnienie, z pomocą przychodzi nam specjalny przedwzmacniacz, który musimy zakupić aby cieszyć się dźwiękiem płyt winylowych.

Przedwzmacniacz gramofonowy – co to takiego?

Jest to kompaktoweprzedwzmacniacz do gramofonu urządzenie, które przetwarza sygnał płynący z gramofonu oraz wzmacnia go tak, aby mógł być słyszalny w głośnikach komputerowych lub systemie HI-FI. Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu, a ich rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Proste przedwzmacniacze, dla niewymagających użytkowników, możemy zakupić już za 100zł. Jednak dla wymagających audiofilów, sprzęty takie osiągają ceny grubo przekraczające 1000zł, a nawet osiągają pułap cenowy bliski 10000 złotych. Możemy znaleźć przedwzmacniacz do gramofonu tranzystorowy, jak i lampowy. Ze względu na złożoność tematu przedwzmacniaczy i ich zmienne właściwości zależne od ceny oraz modelu, chcąc wybrać model z wyższej półki, warto zgłosić się do specjalistycznych sklepów z akcesoriami i produktami audiofilskimi. Jeżeli jesteśmy niedoświadczonymi słuchaczami płyt oraz chcemy skompletować dla nas sprzęt audio, który będzie dla nas satysfakcjonujący, warto udać się do osoby, która profesjonalnie dobierze nam elementy składowe systemu audio.

Aby wybrać dla siebie przedwzmacniacz gramofonowy, warto przetestować parę modeli w sklepie oraz pod okiem fachowca, który doradzi nam w zakupie i pomoże wybrać taki model, który będzie spełniał wszystkie wymagania oraz miał odpowiednią cenę w stosunku do naszych funduszy, jakie chcemy na niego przeznaczyć.