Jak kupić mieszkanie?

Przymierzasz się do zakupu mieszkania, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę? Wiele osób ma takie problemy jak ty. W końcu nie co dzień kupuje się dla siebie lokum. Pewnie zbierałeś na to mieszkanie przez długi czas. Nic dziwnego więc, że się trochę stresujesz. Nie martw się jednak, chętnie podpowiemy, jak kupić ładne mieszkanie, bez niespodzianek.

Mieszkanie w dobrej cenie

mieszkanie mokotówNa początku musisz zastanowić się, czy chciałbyś mieć mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego. Oznacza to po prostu, że albo ktoś w nim wcześniej mieszkał, albo nie. Wybór należy do Ciebie. Nowe mieszkania są zwykle drogie, ale możesz mieć pewność, że wszystko zostało dopiero co wybudowane. Z kolei mieszkanie z rynku wtórnego nieraz może Ci się udać kupić taniej, jednak musisz baczną uwagę zwrócić na wszystko, co mówi właściciel. Nie zawsze bowiem przyzna się on do wszystkich niedogodności, jakie ma mieszkanie mokotów. To Ty musisz być czujny. Powinieneś na przykład przyjrzeć się wszystkim instalacjom (to znaczy tym fragmentom, do których masz dostęp). Zwróć też uwagę na to czy okna są wszędzie szczelne i czy rzeczywiście tak, jak mówi właściciel wszystkie wymieniono na plastikowe. Jeśli raz przyłapiesz właściciela mieszkania na kłamstwie, to lepiej nie kupuj od niego. Może się przecież okazać, że w większej ilości szczegółów mijał się z prawdą. Jeśli kupujesz mieszkanie nowe, to zwróć uwagę na jego funkcjonalność.

To, co teraz wydaje Ci się mało znaczące, kiedyś może być bardzo uciążliwe. Staraj się więc ocenić wszystko bez emocji. Daj sobie czas na podjęcie decyzji, bo w końcu to bardzo ważna decyzja. Nie daj się popędzać sprzedawcom, bo to Tobie mieszkanie ma przez lata odpowiadać. Musisz mieć chwilę na obejrzenie różnych opcji i spokojne ich przemyślenie.