Jak dbać o stopy?

 

Aby mieć ładne stopy, nie zawsze trzeba iść do salonu. Przy niewielkiej ilości czasu i wysiłku każdy może zapewnić sobie piękne stopy bez wychodzenia z domu. Poniżej krótki poradnik, jak zadbać o stopy w domowym zaciszu.

Piękne stopy w domu

pianka do stópZabieg dla stóp należy rozpocząć od usunięcia lakieru do paznokci. Pozwoli to sprawdzić stan paznokci i znalezienie ewentualnych problemów. Najlepiej używać zmywacza bez acetonu. Zmywacze do paznokci zawierające aceton bardzo drażnią paznokcie. Od czasu do czasu powinno się odpocząć od lakierowania paznokci. Utrzymywanie stale pomalowanych paznokci może spowodować ich odbarwienie. Krok drugi – moczenie stóp. Relaksująca kąpiel stóp przez 15-20 minut zdziała cuda. Można dodać do wody sole lub olejki aromaterapeutyczne. Nie należy używać zbyt gorącej wody. Spowoduje to większe wysuszenie skóry. Dobrze jest użyć szczotki do paznokci, aby delikatnie je wyszorować pod koniec moczenia. Dobrym pomysłem jest zastosowanie zabiegu parafinowego. Wosk sprawi, że stopy będą niesamowicie miękkie. Ciepło wosku zwiększa przepływ krwi i otwiera pory w skórze. Kiedy pory są otwarte, są w stanie wchłonąć więcej wilgoci. Aby stopy stały się miękkie można również zastosować specjalną piankę. Pianka do stóp skutecznie zmniejszy ich suchość i szorstkość. Na koniec dobrze jest zastosować balsam i masaż. Balsam jest potrzebny do nawilżenia skóry. Należy go zastosować po namoczeniu stóp, ponieważ miękka skóra będzie w stanie lepiej wchłonąć balsam. Lepsze wchłanianie zapewni również nałożenie ciepłych skarpetek lub owinięcie stóp ręcznikiem po zakończonych zabiegach.

Dbanie o stopy jest niezwykle ważne. Nie tylko ze względu na ich wygląd. Stan stóp jest ważny dla dobrego samopoczucia fizycznego i emocjonalnego. Stopy muszą być mocne i zdrowe. Są bardzo podatne na obrażenia z powodu ciągłego użytkowania. Każdego roku ludzie wydają miliony złotych na dostępne bez recepty środki zaradcze w celu rozwiązania problemów, którym można zapobiec, odpowiednio dbając o stopy.