Dyscyplina na spacerze z psem

Nie wiesz kiedy Twój pies wyrósł z małego szczeniaczka, w dużego i samodzielnego, a czasami niesfornego psa? Przyszedł czas na kupno obroży odpowiedniej do jego siły i rozmiarów. Czy istnieje na rynku jeden uniwersalny produkt?

Skuteczność stosowania obroży zaciskowej

obroże zaciskowePsy jako inteligentne zwierzęta szybko nauczą się, jak spacerować wraz ze swoim panem i nie będzie im przeszkadzało  ograniczenie swobody poprzez stosowanie smyczy. Aby tak się stało, Ty jako właściciel musisz wykazać się odpowiednim podejściem i regularnością. Aby pomóc sobie i małemu przyjacielowi w czasie nauki chodzenia na smyczy, najprościej zaopatrzyć się w odpowiednią obrożę. Polecana przez osoby, które wcześniej zmagały się z tego typu problemem są obroże zaciskowe. Dlaczego? Ta specjalna obroża, kiedy Twój pupil zechce uciec i pociągnie smycz, sama zaciśnie się na jego szyi. Bez obaw – to produkt bezpieczny i skuteczny zarazem. Nie stosujemy wobec zwierzaka żadnej przemocy, nie sprawiamy mu również bólu. W chwili kiedy smycz za mocno się napręża i obroża zaczyna się zaciskać na karku psiaka – ten sam odpuści dalsze próby oswabadzania i wróci do nogi swojego pana. Oczywiście aby skutecznie oduczyć czworonoga niesubordynacji w czasie spacerów, musimy stosować obroże zaciskowe dłuższy okres. Przy tym należy również zachować konsekwencje. Najważniejszym dla nas jest to, aby dotarło do niego, że niczego nie zyskuje walcząc z nami i z smyczą. Obroża zaciskowa to dla psa naprawdę prosta lekcja, że ostatecznie lepiej pozostawać posłusznym.

Częstym powodem niesubordynacji psiaka na spacerze, jest to iż w czasie gdy był szczeniakiem pozwalaliśmy mu biegać swobodnie. Byliśmy pewni, że nie stanowi zagrożenia dla drugiego człowieka. Teraz musimy zmagać się z problemami, które łatwo rozwiązać poprzez regularne wyprowadzanie zwierzaka z pomocą obroży zaciskowej.