Dokupienie styropianu podczas remontu bloku

 

Bardzo rzadko kiedy mylę się przy zamawianiu ilości materiałów. W tym przypadku było jednak niestety inaczej – zostałem źle poinformowany, w związku z czym zabrakło nam jednego z materiałów potrzebnego do zrobienia remontu. Od razu wsiadłem do samochodu i pojechałem do hurtowni budowlanej.

Remont – ocieplanie ścian bloku styropianem

styropianNa szczęście nie brakło nam żadnego z materiałów, który byłby trudno dostępny. Wiedziałem, że gdy pojadę do hurtowni, bez problemu dostanę wszystko, co jest mi potrzebne do kontynuowania prac remontowych. Potrzebny był mi jedynie styropian by móc na nowo ruszyć do przodu. Poprosiłem sprzedawcę o to, by wskazał mi w którym miejscu znajdę różne rodzaje styropianu. Chciałem kupić dokładnie taki sam, jakiego używaliśmy do tej pory. Na szczęście okazało się, że nie będzie z tym problemu. Miałem zapisanego producenta i rodzaj na kartce – w hurtowni mieli dostępny dokładnie taki sam. Kupiłem tyle ile było trzeba, po czym zabrałem się z nim do samochodu dostawczego, którym przyjechałem. Gdy wróciłem, mogliśmy wrócić do prac nad docieplaniem ścian bloku. To właśnie do tego był nam potrzebny styropian. Pracowaliśmy przez kolejnych kilka dni, aż cały blok został dokładnie obłożony styropianem. Teraz dopiero mogliśmy przejść do dalszej fazy remontu. Wiedzieliśmy, że gdy skończymy, całość będzie wyglądała naprawdę świetnie. Do tej pory blok nie był odświeżany ani razu, farba zdążyła już odejść od ścian. Teraz blok zyska zupełnie nowy wygląd.

Widziałem po mieszkańcach, którzy chodzili obok bloku podczas remontu, że nowe kolory bardzo im się podobają. Nie dziwiło mnie to – poprzednio blok był szary, bez żadnych wzorów i innych kolorów. Tym razem malowaliśmy go na spokojną, oliwkową zieleń. Teraz będzie się prezentował znacznie lepiej.