Czy warto kupić lampę do hodowli roślin?

 

Kiedy mieszkałam w rodzinnym domu przed przeprowadzką na studia, z mojego okna rozpościerał się widok na piękny, pełen kolorów ogródek. Pamiętam, że najpierw babcia, a potem mama spędzały w nim zawsze wiele godzin, starając się wyplewić wszystkie chwasty i zaaranżować go najlepiej, jak tylko potrafiły. Choć nigdy nie wykazywałam wielkiej pasji do ogrodnictwa, gdy wyjechałam i zamieszkałam w bloku, chciałam mieć coś, co przypominałoby mi o rodzinnych stronach. Nic nie mogło zrobić tego lepiej niż kwiaty.

Lampa do hodowli dla wymagających roślin

lampy do hodowli roślinMimo że mój dom ozdabiały zawsze wielobarwne róże, tulipany i hortensje, nie zamierzałam nigdy ich samodzielnie hodować. Wiedziałam, że w bloku byłoby to bardzo uciążliwe, ale głównym powodem był fakt, że wolałam egzotyczne rośliny. Z tego powodu dosyć szybko zainteresowałam się roślinami mięsożernymi, a przede wszystkim kapturnicami i muchołówkami. Ciekawił mnie ich nietypowy wygląd i miały też w sobie coś, co na swój sposób było piękne. Niestety z tego, co wyczytałam na różnych stronach, wynikało, że były to bardzo wymagające rośliny, nieprzystosowane zupełnie do życia w naszym klimacie, a już na pewno nie w bloku. Wynajmowałam pojedynczy pokój od niezbyt dobrze oświetlonej strony, dlatego wiedziałam, że lampy do hodowli roślin będą absolutną koniecznością. Postanowiłam, że kupię którąś z nich przez Internet. Początkowo sądziłam, że nie będą to zbyt czasochłonne zakupy, ale okazało się, że bardzo się myliłam. Musiałam zastanowić się, jaką wybrać moc i wielkość. Chciałam kupić dobry jakościowo sprzęt, który mógłby mi służyć przez wiele lat, dlatego musiałam się dobrze zastanowić, jak bardzo rozrośnie się moja hodowla.

Bardzo się ucieszyłam, kiedy dotarła do mnie paczka z pierwszymi nasionkami. Nie mogłam się doczekać, aż dostanę też przesyłkę ze specjalnym akwarium i lampą. Trochę się obawiałam, że te wszystkie akcesoria i moje starania nie wystarczą, by rośliny bez problemu wyrosły. Na szczęście po kilku tygodniach okazało się, że bardzo dobrze odnalazły się w tych trudnych warunkach.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Ogród