Co będzie potrzebne do wybudowania nowych mieszkań?

Coraz większe jest zapotrzebowanie na rynku na nowe mieszkania. Dlatego duża grupa inwestorów inwestuje w nowe osiedla mieszkalne. Jednak, aby takie osiedla powstały potrzebne są materiały, do ich wybudowania. Materiały te są bardziej, lub mnie potrzebne.

Budowa nowych mieszkań

mieszkania na sprzedażBudową siedli mieszkaniowych najczęściej zajmuje się firma budowlana na zlecenie inwestora. To później po zakończeniu budowy inwestor zarabia na sprzedaży tych, że mieszkań. Także i tak było w Starogardzie Gdański, mieszkania na sprzedaż były oferowane przez jednego z biznesmenów, który zlecił wybudowanie całego osiedla właśnie w tym mieście. Ekipa budowlana pracowała jak przy każdej budowie. Także budowa takiego osiedla, podobnie jak w przypadku domów była podzielona na etapy. Teren działki musiał zostać wyrównany, aby móc było wykonać wykopy pod fundamenty, jak i pod piwnicę. Wiadomo w przypadku bloków mieszkalnych takie fundamenty muszą być bardziej wytrzymałe. Kolejno wykonano piwnice oraz kolejne piętra bloku, aż całą budowę zakończono wykonaniem dachu. Następnie zaczęto wykonywać prace wykończeniowe, aby mieszkania ze Starogardu Gdańskiego zachęcały do kupna. Oczywiście w pierwszej kolejności wstawiono stolarkę okienna oraz drzwiową, a także wykonano elewację bloków mieszkalnych. Mieszkania w środku wykończono poryciem mieszanką gipsową ścian oraz sufitu. Resztę prac wykończeniowych w mieszkaniu wykonają już nowi właściciele, który urządzą nowe mieszkanie po swojemu.

Czy izolacja pionowa jest potrzebna?

izolacja pionowa fundamentówPodczas budowy osiedla mieszkaniowego nie można zapominać o odpowiedniej izolacji budynku. Oczywiście mowa tu o izolacji termicznej, jak i izolacji przeciwwodnej. Ta pierwsza – izolacja termiczna ma zapobiec wydostawaniu się z budynku energii cieplnej. Izolacja przeciwwodna natomiast ma zapobiec gromadzeniu się wilgoci w ścianach budynku lub innych elementach jego konstrukcji. Dlatego już na etapie budowy fundamentów potrzebna jest odpowiednia izolacja. W tym przypadku będzie potrzebna zarówno izolacja pionowa, jak i pozioma. Izolację tą zawsze należy wykonywać, niezależnie, jaki to jest rodzaj budynku, gdyż w gruncie zawsze znajduje się jakaś ilość wilgoci.  Jest ona układana bezpośrednio na ścianie fundamentowej, a następnie układa się na nią izolację termiczną. Czasem te dwie izolacje można położyć na odwrót. Jeśli izolacja będzie źle wykonana to może się okazać, że potrzebne będzie później osuszanie murów. Metody osuszania murów można podzielić na dwa rodzaje:

  • inwazyjne
  • nieinwazyjne

Gdyby tej izolacji pionowej nie było, to ściany fundamentowe całą tą wilgoć by wchłonęły. Izolację przeciwwodną układa się najczęściej od strony gruntu, a czasem także od strony wewnętrznej budynku.

Czy warto montować kolce przeciw ptakom?

kolce na gołębieCzasem także podczas budowy mieszkań nie można zapominać o drobnostkach wykończeniowych. Czasem są to na przykład kolce przeciw ptakom. Maja one na celu zapobieganie siadania ptakom, a tym samym, zapobiega się powstawaniu zabrudzeń związanych z ich odchodami. Takie kolce na gołębie są na pewno dobrym pomysłem. Poza tym także istnieją inne sposoby na zapobieganie pojawiania się ptaków. Są to na przykład makiety ptaków drapieżnych, które można zamontować na balkonach, gdzie niechciane ptaki się pojawiają. Także istnieją odstraszacze dźwiękowe, które imitują dźwięk drapieżnych ptaków, wydawany podczas ataku. Nowością są żele, które imitują światło, w takim kolorze, iż ptaki myślą, ze jest to ogień i także nie siadają. Jest to dobry zamiennik dla koców na ptaki, tym samym mniej rzucający się w oczy.


Dodatkowe źródła wiedzy związanej z tematem:

  • Loker – strona internetowa prezentująca mieszkania na sprzedaż w Starogardzie Gdańskim
  • Aktywbud – witryna internetowa firmy wykonującej izolację pionową budynków
  • Budownictwo.org – serwis internetowy przybliżający zagadnienia budowlane
  • Kolcenagolebie.pl – sklep online sprzedający kolce na gołębie

Podsumowanie

Podczas budowy osiedli mieszkaniowych jest potrzebne wiele materiałów budowlanych, także w dużych ilościach, jest tak poprzez duży rozmiar budynków mieszkalnych. Także podczas takiej budowy nie można zapominać o małych detalach, które sprawią, że mieszkanie na takim osiedlu będzie bardziej komfortowe.