Urządzanie biura tłumaczeń

Kiedy decydujemy się na otwarcie własnej działalności musimy się liczyć z dużymi kosztami, zarówno związanymi z zakupem wyposażenia jak i wynajmowaniem pomieszczenia. Tak samo jest oczywiście w przypadku biura tłumaczeń. Również może to być bardzo kosztowne, a otwarcie własnego biura tłumaczeń może oznaczać duże ryzyko.

Biuro tłumaczeń – w czym może na pomóc?

praca w agencji tłumaczeńPrzede wszystkim należałoby określić jakiej konkretnie pomocy może udzielić nam biuro tłumaczeń, a dokładnie jego pracownicy. Biuro tłumaczeń działa na zasadzie zleceń. Oczywiście klient wybiera najlepszą dla siebie opcję. Większe biura tłumaczeń oferują nam:

  • tłumaczenia pisemne
  • tłumaczenia ustne
  • obsługę konferencji
  • redakcję tekstów
  • copywriting

i wiele innych rodzajów usług, które mają w założeniu pomóc nam w obcowaniu z językiem obcym. Jeśli chodzi o tłumaczenie pisemne, to tłumaczeniu poddawane są różnego rodzaju dokumenty źródłowe. Tłumaczenia te wykonują tłumacze specjalizujący w danej dziedzinie, którzy oprócz fachowego słownictwa, posiadają wiedzę na zadany temat. Tłumaczenie ustne może wstępować w trzech formach, tłumaczenia symultanicznego, konsekutywnego i szeptanego. Każde z nich polega na bezpośrednim tłumaczeniu klientowi usłyszanych kwestii. Bardzo popularne ostatnio staje się wynajmowanie tłumacza na konferencje. Jest to tłumaczenie symultaniczne, które odbywa się w zasadzie równocześnie z osobą wypowiadającą się. Do tego biura tłumaczeń proponują również wynajęcie systemu słuchawkowego.

Stoły rozkładane nowoczesne jako niezbędny element wyposażenia

stół rozkładany z drewnaProwadząc biuro tłumaczeń musimy zastanowić się nad odpowiednim wyposażeniem. Przede wszystkim ma ono służyć wygodzie podczas pracy, ale nie tylko. Musi stanowić również pewnego rodzaju zachętę dla klienta i budować przyjazną atmosferę. Z całą pewnością w jakimkolwiek biurze, również w biurze tłumaczeń ważne są fotele i kanapy. Zdecydowanie dla tłumaczy w nim pracujących powinny zostać dobrane fotele wygodne, dostosowane do dawania komfortu użytkowania podczas długiej pracy. Jeśli chodzi o klientów ważna będzie również kanapa umieszczona w poczekalni. Jeśli zapraszamy naszego klienta na rozmowę, podczas której wyjaśnimy efekty naszej pracy z całą pewnością potrzebny będzie nam również odpowiednio duży i stabilny stół. W celu zachowania jak największej ilości miejsca w pomieszczeniu dobrym rozwiązaniem będą ławy rozkładane. W każdej chwili, kiedy spodziewamy się klienta, ławę możemy rozłożyć i dostosować do spotkania. Jeśli wiemy, że nie będzie nam potrzebna, składamy ją nie zabiera niepotrzebnie dużej ilości przestrzeni. Jeśli posiadamy w naszym biurze również salę konferencyjną, jak najbardziej nie musimy obawiać się o wielkość stołu. Wtedy uwagę należy zwrócić głównie na jego stabilność i na to czy będzie dobrze pasował do reszty wyposażenia. Wystrój wnętrza również ma duże znaczenie. Można również skorzystać ze stołów rozkładanych, któryś z tych nowoczesnych modeli. Wtedy możemy odpowiednio wykreować charakter naszego pomieszczenia.

Daszki szklane jako uzupełnienie zewnętrznego wyglądu biura

daszek szklanyPowinno się również zwrócić uwagę na to, jak z zewnątrz, wygląda budynek, w którym jest nasze biuro tłumaczeń. Pierwsze wrażenie dla klienta jest bezwzględnie najważniejsze, a to właśnie zewnętrzny wygląd budynku ma na nie wpływ. Na pewno jako klient, nie będziemy zadowoleni wchodząc do niezadbanego budynku, z niepomalowaną elewacją i ze starymi oknami. Dlatego właśnie powinno się zwrócić szczególną uwagę na to, w jakim budynku organizujemy swoje biuro. Co raz częściej stosowanym rozwiązaniem są daszki szklane, umieszczane nad drzwiami wejściowymi. Pozwalają one na unowocześnienie i jeśli stanowią uzupełnienie dobrze wykończonego budynku mogą dać naprawdę dobry efekt. Jak drugie na co zwracamy uwagę kiedy wybieramy się do biura tłumaczeń to zdecydowanie klatka schodowa. Tam również powinno być przede wszystkim czystko.


Więcej na temat poruszanych zagadnień na:

  • Deccoria.pl – portal internetowy poświęcony projektowaniu i aranżacji wnętrz
  • Diuna.biz – strona internetowa agencji tłumaczeń oferującej tłumaczenia techniczne
  • Asglas.pl – witryna internetowa firmy tworzącej daszki szklane i balustrady

Podsumowanie

Jeśli ściany i schody będą odpowiednio odnowione lub utrzymane w dobrym stanie, można również zdecydować się na ciekawy element uzupełniający całość, jakim są szklane balustrady. Również mogą dać bardzo fajny w odbiorze przez klientów efekt.